مطالب تصادفی
نرم افزار تاج بندگی
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی

درست گفتند که نماز خواندن در کشور ما اجباری نیست، کسی را به زور به حج نمی برند، به زور از کسی خمس و زکات نمی گیرند و نمازی که درآن نیت نباشد درنهایت یک خم و راست شدن است و اسلام تسلیم قلبی است که نمی شود کسی را به آن اجبار کرد. درست است اما بنظر من اجباری ترین کار این است که ما به اختیار خودمان نمی توانیم از دین اسلام بیرون برویم. بزرگترین اجبار این است که من که از پدر و مادر مسلمان بدنیا آمده ام باید تا آخر عمرم بر این دین باقی بمانم. فکر کنم علت اصلی دین گریزی جوانان همین است؟

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: در اداره ای کارمندی است که بی نظم، کم کار و بی ادب است و همه انتظار دارند که مدیر او را اخراج کند یا حقوق و مزایای او را قطع کند اما خلاف تصور همه ،این مدیر با فضل با او برخورد می کند و سر ماه حقوقش را می دهد. و تا چند ماه این کار را ادامه می دهد. همه می گویند که این چه مدیر باکرامتی است. عجب صبری دارد .
خداوند که مدیر عالم هستی است به ما دستورداده است که بگویید: اشهد ان لااله الاالله تا مسلمان بشوید تا اسم اسلام روی شما باشد حتی اگر شما نماز و روزه و ... را بجا نیاورید من حقوق ماهانه شما را می دهم. خون، آبرو، جان و حقوق مسلمانی شما هم محترم می ماند.
این مدیر با این همه فضل و لطف نمی تواند آدم کش باشد. روایت داریم :کشتن یک نفر مثل کشتن یک امت است. خداوند راضی نمی شود که حکم به قتل کسی بدهد.
اگر شما به مسئول پلیس راه بگویید که نظر من این است که باید سرعت در جاده ها و شهرها زیاد بشود،هیچ پلیسی شما را جریمه نمی کند ولی اگر شما عملا در جاده با سرعت بالا بروید جریمه خواهید شد. اگر شما یک خیابان را ورود ممنوع بیایید همه توقع دارند که شما جریمه بشوید، اما آیا شما تا باحال دیده اید که کسی را بخاطر بحث اعتقادی جریمه کنند؟ اگر کسی خواست سیستم اجتماعی را بهم بزند همه می گویند که او را جریمه کنید. پس وقتی کسی می خواهد سیستم اعتقادی جامعه را بهم بزند، باید جریمه بشود.
فردی خواب دیده بود که تمام دندان هایش ریخته است و از فردی تعبیر خوابش را پرسید و او گفت که تمام خویشاوندانت زودتر از تو می میرند. از فرد دیگری تعبیر خوابش را پرسید و او گفت: طول عمرتو از همه ی اقوام تان بیشتر است. یک وقت ما می گوییم که اگر کسی بخواهد ازدین برگردد خدا او را می کشد ولی یک وقت می گوییم که خداوند می گوید که اگر از همه ی اعمال دین هم برگردی ،امتیازات تو را قطع نمی کنم. و حقوق مسلمانی ات را حفظ می کنم. پس خداوند آدم کش نمی شود. شاید این کار حکمت دیگری دارد. ما حکمت دو رکعتی بودن نماز صبح را نمی دانیم ولی چون خدا فرمان داده است حتما حکمتی دارد که ما نمی فهمیم. یقین بدانید که خدای مهربان و رئوف با حکمتی که دارد این قوانین را برای شما گذاشته است.
اگر صد نفر گناهکار باشند و جرم شان محرز شده باشد و یک بی گناه فرار کند و به داخل این گروه بیاید و شناخته نشود، دستور دین این است که همه ی صد نفر را آزاد کنید تا یک بی گناه کشته نشود. خدایی که تمام دستوارتش مملو از رحمت است و دستور داده که اگر کسی ندای کمک مسلمانی را بشنود و او کمک نکند مسلمان نیست، آیا می شود مسلمان کش بشود؟


تاریخ انتشار: 1394/04/17 || بازدیدها:

برنامه تلویزیون خانم آلمانی محجبه ای را نشان می داد که به اختیار خودش اسلام را انتخاب کرده بود و فرزندانش خیلی متدین و با وقار بودند. من تحت تاثیراین برنامه قرار گرفتم و با خودم فکر کردم که اگر در کشور ما هم اسلام اجباری نبود شاید ما هم مسلمان های بهتری می شدیم. تمام دین گریزی هایی که در جوانان وجود دارد بخاطر این است که دستورات اسلام در کشور ما اجباری است، راهنمایی بفرمایید.

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: بعضی از سوالها مبتنی بر مقدمه ی ناقص یا نادرست است. و ما فکر می کنیم که همه این مقدمه را قبول دارند و تمام سوال مترتب بر آن است. مثل اینکه من برای کاری به شما اعتراض کنم و شما بگویید که من اصلا این کار را انجام نداده ام. اسلام چیست ؟ حرکات بیرونی است یا تسلیم قلبی؟ اگر اسلام تسلیم قلبی است آیا کسی می تواند ما را به اسلام اجبار کند؟ پس این پیش فرض اشتباه است. قبول هر عبادت و رفتار، نیت قلبی و قصد قربت لازم دارد. نماز یعنی حرکاتی با قصد قربت. اگر بخواهیم به کسی نماز را اجبار کنیم چون یک نیت قلبی است می تواند آنرا قبول نکند و اگر حرکاتی را انجام بدهد، آن نماز نیست.
هیچ مرجع تقلیدی مردم را اجبار نمی کند که خمس و زکات بدهند. در خمس و زکات اعلام درآمد، انتخاب مرجع و نحوه ی پرداخت دست خود فرد است. کجای اینکار می تواند اجباری باشد؟ روزه نخوردن با نیت است. قصد روزه گرفتن نمی تواند اجباری باشد. آیا برای نماز ،روزه ،خمس ، زکات و امر به معروف و نهی از منکر اجباری وجود دارد؟
اسلام آوردن و رفتار اسلامی اجباری نیست. یکسری ضوابط درهر کشوری وجود دارد و همه باید آنرا رعایت کنند. ممکن است که منظور ایشان حجاب اجباری است. حجاب یعنی پوشاندن تمام بدن به جز گردی صورت و دست، این حدّ حجاب اسلامی است. اگر خانمی کمی از موهایش را بیرون بگذارد، باز حجاب اسلامی را رعایت نکرده است ولی حجابی دارد. این حدی که اسلام آورده است در هیچ کجا اجباری نیست حتی در ادارات و خیابانها. فقط برهنگی در فضاهای عمومی آزاد نیست ولی در فضاهای خصوصی این آزادی وجود دارد. بر اساس توافقات اجتماعی ،برهنگی آلودگی روحی و روانی بوجود می آورد مثل آلودگی صوتی و آلودگی هوا. پس حجاب هم اجباری نیست جز برهنگی .آیا با وضعیت خیابان ها، حجاب اسلامی اجباری است؟
معمولا بچه ها از کودکی از مسواک زدن ،از مدرسه رفتن و از غذا خوردن فرار می کنند، پدر و مادر به اجبار به بچه غذا می دهند و برای آنها مسواک زدند و آنها را به مدرسه فرستادند ولی الان که بزرگ شده اند به اختیار خودشان این کارها را انجام می دهند. آیا هر اجباری در کوچکی غلط بوده است؟خیر. ایشان بدانند که اسلام به ذات خود عیبی ندارد ، هر عیب که هست از مسلمانی ماست. اسلام می فرماید: لااکراه فی الدین. اسلام تسلیم اعتقاد قلبی و اقرار زبانی است. اسلام هیچ عیبی ندارد شاید پدر و مادر و بزرگترها اِعمال سلیقه کرده باشند. بعضی پدر و مادرها می گویند که فرزندان ما مقید به رفتارهای اسلامی نیستند و ما غصه می خوریم. چکار باید بکنیم؟ شاید پدر و مادر وظیفه اش را خوب انجام نداده است و این شبهه پیش آمده باشد. وظیفه ما این است که غذا را در اختیار بچه قرار بدهیم تا خودش بخورد. اگر پدر و مادر تبین درست کرده باشند، دین را درست معرفی کرده باشند، رفتار درست انجام داده باشند، بستر را برای پاسخ به سوالات فرزند آماده کرده باشند ،یک استاد دینی برای فرزندشان در نظر گرفته باشند، دعا هم کرده باشند و لقمه ی حلال هم فراهم کرده باشند ولی باز فرزندشان نماز نمی خواند، آنها تکلیفی جز دعا کردن ندارند.
حضرت نوح کوتاهی نکرد ولی فرزندش با اراده ی او نیامد. اگر پدر و مادر علت تامه باشد می شود جبر.علت تامه، اراده است. در قرآن داریم :خداوند راه را روشن کرده، انبیاء راه را مشخص می کنند و پدر ومادر هم راه را برای فرزندان شان روشن می کنند. تکلیف پدر و مادر بیشتر از اینها نیست. اگر شما در تکالیف خطا کردید یا کم گذاشتید و فرزندتان را اجبار کرده اید، باید در شب قدر استغفار کنید. شاید الان دیگر تبین فایده ای نداشته باشد و باید دعا کنید. همچنین برای کوتاهی های احتمالی هم استغفار کنید. اگر ما کوتاهی کرده باشیم شک نکنیم که در آتش آنها می سوزیم. اما اگر واقعا کوتاهی نکرده باشیم و طبق دین همسر انتخاب کرده ایم ولی الان مشکلات دینی واعتقادی پیش آمده، ما در آتش آنها نمی سوزیم. شاید رفتارهای ما باعث مشکلات شده باشد. ما نباید اشکالات را به اسلام برگردانیم. شاید رفتار طلبه ،روحانی ،مدیر ،مسئول و ... مشکلاتی ایجاد کرده باشد، ما نباید مشکل را به اسلام برگردانیم. هیچ کدام از دستورات اسلام اجباری نیست.
باید گفت که ما در کنار نعمت و دریا هستیم و قدر نعمت آیات و روایات را نمی دانیم. بفرض اگر ما را هم اجبار هم کرده باشند، باید خدا را شکر کنیم که ما را در اسلام هُل داده اند. زیرا اسلام نعمت است. خداوند به پیامبر گفت که تو بر آنها منت بگذار که اجازه دادی آنها بر اسلام وارد بشوند. حالا که ما در مهد اسلام هستیم و اسلام در قلب ما آمده است، باید خدا را شکر کنیم. حتی مادرهای ما، شیر هم بر اساس اسلام به فرزندان شان داده اند.


تاریخ انتشار: 1394/04/17 || بازدیدها:

شوهرم معتقد است که نگاه کردن به زن غیر مسلمان و کافر بصورت نیمه برهنه ،فیلم ها و آهنگ های مبتذل ماهواره اشکالی ندارد ،راهنمایی بفرمایید.

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: امور سه دسته هستند: حلال آشکار، حرام آشکار و شبهات. دین و اهل بیت شبهات را به بعهده ی تلاش ما گذاشته اند. امام صادق(ع)برای این شبهات سه شاخصه مطرح کرده است:
1-در اول هرکار بسم الله الرحمن الرحیم بگویید. آیا می توان برای دیدن این فیلم ها و موسیقی ها بسم الله الرحمن الرحیم گفت و بعد فیلم را تماشا کرد؟ آیا بسم الله الرحمن الرحیم با این فیلم ها سنخیت دارد؟ آیا برای معامله ای که می خواهید انجام بدهید می توانید بسم الله الرحمن الرحیم.. بگویی ؟ آیا برای این میهمانی می توانید بسم الله الرحمن الرحیم بگویید؟
2-امام صادق(ع) فرمودند که در این موارد ببینید که می توانید ما را حاضر ببینید؟ آیا شما می توانید این فیلم را همراه با امام زمان(عج) یا حضرت فاطمه(س) ببینید؟ منظور ما این نیست که فقط عبادت کنیم. ما می توانیم این موارد را در کارهای مباح و مستحب هم استفاده کنیم.
3-روز قیامت ،روز یوم الفصل است ،عمل یا بهشتی است یا جهنمی، کاری در وسط نمی ماند. آیا شما می توانید دیدن فیلم های مبتذل را کنار نماز و روزه ها بگذارید؟
پس برای اعمالی که نمی دانیم حلال است یا حرام باید از سه موارد بالا استفاده کنیم. بشرط اینکه سر خودمان را کلاه نگذاریم.
امام صادق(ع) می فرماید:هر کس از شبهات دوری کند در حرام نمی افتد. عمده ی شبهات به سمت حرام است.

خدایا به آبروی حضرت خدیجه آنچه به اهل رمضان وعده داده ای به ملتمسین دعا عنایت بفرما، فرج آقا را نزدیک بفرما .


تاریخ انتشار: 1394/04/17 || بازدیدها:
رسول خدا - صلّی الله علیه و آله: در آخر الزمان از میان امت من زنانی خواهند آمد که پوشش دارند اما برهنه اند و بر سرهایشان بر آمدگی مانند کوهان شتر خراسانی وجود دارد ... پس آنان را لعنت کنید که ملعونند. «صحیح مسلم /ج6/ص168»

9_2.jpg
تاریخ انتشار: 1394/04/17 || بازدیدها:
لطفا با حوصله بخونین
index.jpg

تاریخ انتشار: 1394/04/17 || بازدیدها:

داستانی آموزنده که در آن یک پدر می خواهد حجاب را به زبانی ساده برای دختر خود بازگو کند

29913_1731921968_tn_ETC-107 5.jpg

دختری یک تبلت خریده بود . پدرش وقتی تبلت را دید پرسید : وقتی آن را خریدی اولین کاری که انجام دادی چه بود ؟ دختر گفت : روی صفحه اش را با یک برچسب ضدخش پوشاندم و یک کاورهم برای جلدش خریدم . پدرش گفت : آیا کسی تو را مجبور به انجام چنین کاری کرد ؟ دخترش پاسخ داد ؟ نه . پدر در ادامه گفت : به نظرت با این کار به شرکت سازنده اش توهین شد ؟ دختر پس از اندکی تامل گفت : نه پدر ، اتفاقا خود شرکت توصیه می کند از کاور استفاده کنیم . پدر مجددا پرسید ؟ چون تبلت زشت و بی ارزش بود اینکارا کردی : دختر سریعا پاسخ داد نه پدر اتفاقا چون دلم نمی خواهد ضربه ای بهش بخوره و از قیمتش کم شود این کارا کردم پدر پس از لحظه ای سکوت پرسید ؟ کاور که کشیدی زشت شد ؟ این بار دختر با تامل بیشتری در سوال پس از مدتی پاسخ داد ؟ به نظرم زشت نشد ولی اگر هم زشت شده باشد به محافظتی که از تبلتم خواهد کرد می ارزد . پدر با لحنی آرام و بالبخندی زیبا گفت : حجاب یعنی همین.
تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:

سالهاست که برخی در صدد زنده کردن ارزش های حجاب و عفاف هستند اما به دلایلی مانند خلا قانونی نتوانسته یا نخواسته اند کاری از پیش ببرند این درحالی است که هراز گاهی بروز مسائلی در سطح اجتماعی، نوک تیز پیکان حجاب وعفاف را به خود معطوف می کند یکی از این مسائل تبلیغات رسانه ملی است...

33121_750.jpg

درحالی که بسیاری از دلسوزان وادی زنده کردن ارزش های حجاب و عفاف همواره در صدد احیای ارزش های حجاب و ترویج آن در جامعه هستند اما گویا دست های پیدا و پنهانی که در این باب از آنان پیشی می گیرند قدرتمند تر از هر زمانی به فعالیت های آشکار و مخفیانه خود ادامه می دهد و روز به روز بر احکام وارداتی خود از غرب می افزایند.


tanineyas_0.jpg

حضوربانوان در ورزشگاه ها برای تماشای بازی های فوتبال و والیبال یکی از جنجال هایی بود که هنوز هم ادامه دارد و با محرز شدن اقدامات سیاسی مجرمان دستگیر شده آن هنوز هم عده ای سعی در پیوند مسئله آنان با حجاب و عفاف و کم رنگ کردن وجه سیاسی آن دارند البته شاید بی ربط به مسئله به حجاب نیز نباشد چرا که اقدامات زنانی که در آن معرکه حضور داشتند چندان بی شباهت به یاغیان افسار گسیخته ای که از بند حجاب گریخته باشند نبود اما با همه این تفاسیر باز هم سناریو تلاش ها برای منزوی کردن هرچه بیشتر حجاب و عفاف ادامه دارد.


تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:

تبدیل بدحجابی به یک ارزش فرهنگی و به اصطلاح” با کلاس” شدن یک معضل جدی است.

تبدیل بدحجابی به یک ارزش فرهنگی و  به اصطلاح” با کلاس” شدن معضلی از زمان شاه است؛  تأسف برانگیز اینکه حجاب توسط دستگاه های دولتی نیز بی ارزش شده است.ارزش چادر بعنوان یک حجاب برتر بیشتر از ان است که آنرا برسر هر زن مجرمی بکشند و در زندان و دادگاه ها جابجا کنند،بطوریکه حجاب را نیز پیش چشمان سایرین بدنام کرده اند. همانطور که می گوییم ارزش صدف به گوهر درون آن است پس ارزش چادر نیز به پوشنده آن زیاد و کم می شود.

3.png

 تبدیل بدحجابی به یک ارزش فرهنگی و  به اصطلاح” با کلاس” شدن معضلیست که با تفکر سطحی و همرنگ جماعت شدن گریبان گیر زنان ایرانی شده است  بطوریکه برخی دختران نیز با وجود آنکه شاید چندان تمایلی به این نوع پوشش نداشته باشند به دلیل ترس از طرد شدن نزد دوستان و همسالان به این پدیده مذموم روی می‌آورند. 


تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:

پروردگار «حجاب» را بر زنان واجب ساخت تا گوهر هستى «زن » در صدف پوشش صیانت گردد و جامعه از فرو افتادن به گرداب فساد و تباهى نجات یابد.

داشتن عفت و حجاب لازمه سلامت و امنیت هر جامعه ی است و رسیدن به اهداف این امر هزینه های را میطلبد که گروهی مسئولیتش را عهده دار شوند، اما در برنامه امسال هیچ بودجه ای برای عفاف و حجاب تعیین نشد .

چرا هیچ کس مسئولیت این مسئله مهم را عهده دار نمیشود؟چرا برای این امر مهم بودجه ای تعیین نشد؟

مشکل مردم ایران یارانه و قبوض آب و برق نیست ،مشکل اصلی زلزله ۱۰۰۰ ریشتری بدحجابی و بی عفتی است که امنیت و آرامش را به آرامی از خانواده ها می گیرد.

irani-girl01.jpg


تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:

بی‌حجابی را می‌توان با نامهربانی همتراز دانست و علت اینکه این موضوع در جامعه جا نیافتاده است به دلیل ضعف ما در تعریف حجاب است

حجاب قبل از اینکه فرد را از خطری مصون بدارد علامت مهربانی او به دیگران است.حجاب هم مهربانی به زنان و هم مهربانی به مردان است.

مهربانی حجاب بدلیل اینکه زن محجبه افراد دیگر را به رقابت خانمانسوز نمی‌کشاند. چرا که هیچ زنی از آسیب این رقابت در امان نیست و ممکن است روزی خود در این رقابت حذف شود.

1.gif


تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:
????-??.jpg

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: محمدتقی جعفری فرمودند: تمام احکام دین باز گوکننده ی فطریات انسان است. همه ی انسانها می دانند که اگر از کسی نعمتی دریافت کردند از او تشکر کنند. پس عقلا شکر منعم واجب است .پوشش هم فطری است.در هیچ جامعه ای انسان از برهنگی خودش لذت نمی برد. بد بودن ظلم یک امر فطری است. خداوند برای عقلیات مشترک بشر یک چارچوب گذاشته است. ممکن است که در یک جمع خانم ها ، عده ای روسری سر کردن و عده ای جوراب پا کردن و ... را قبول نداشته باشند. ما به کدامیک باید عمل کنیم تا زندگی مان جلو برود؟ خداوند از طریق پیامبر یک قالب مطلوب برای حجاب آورده است بنام عفاف. خدا حیا و عفت قرار داده است که این عفاف برای مرد یک دستور و برای دختر نه ساله دستور دیگر و برای خانم هفتادساله هم یک دستور آورده است ولی همه بصورت یک شکل ،اصولی را رعایت می کنند. مثلا ممکن است که در مورد نماز خواندن هم هر کسی یک طوری رفتار کند یعنی در کوه عبادت کند و یکی ... در آیه 19 و 85 سوره آل عمران داریم که دین نزد خدا اسلام است و دین (قالب زندگی بر اساس فطریات) از طرف خداست. اگر همه به دستورات دین گوش بدهند، تشکلی ایجاد می شود و دیگر سلیقه ای عمل نمی کنیم. پس همه به حرف خدا عمل می کنیم و به آن اطمینان پیدا می کنیم.
تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:
اخیرا گزارشی در یکی از شبکه ای ماهواره ای دیدم که بیان می کرد که ویتامین دی از طریق خورشید به پوست بدن می رسد و نتیجه ی این گزارش این بود که حجاب برای پوست خانم ها مضر است و باعث ضربه زدن به سلامتی آنها می شود. این گزارش دلسوزانه از زنان و دختران می خواست در صورتی که نگران کمبود ویتامین دی بدن شان هستند حجاب را کنار بگذارند. نظر شما در این مورد چیست؟
vitamin-D-salemzi-987239362.jpg

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: معلوم نیست که چرا آنها نگران سلامت خانم های با حجاب هستند؟ آنها که دلسوز بانوان کشورهای اسلامی هستند چرا نگران جوانان مسلمان فلسطینی، لبنانی عراقی یمنی و افغانستان نیستند؟ آیا آنها حیات لازم ندارند؟ چرا آنها نسبت به مسلمانانی که بخاطر تحریم های دارویی ظالمانه ی این کشورها دارند جان شان را از دست می دهند، دلسوزی نمی کنند؟ شما باید بدانید که دلسوزهای شما چه کسانی هستند.
قطعا ویتامین دی برای بدن لازم است ولی اینکه راه رسیدن ویتامین دی به بدن ،فقط از راه خورشید است را باید از متخصصین طب پرسید. باید اشاره کرد که دین اسلام برای سلامت روح و جسم انسان دستورات کاملی دارد. ادیان غیر توحیدی به ظاهر و جسم انسان ها توجه دارد. خالق ما عالم را بصورت باطن و ظاهر، جسم و روح ،مادیات و معنویات ،دنیا و آخرت آفریده است. دنیا نسبت به آخرت قابل مقایسه نیست. وسعت روح ما نسبت به جسم ما، قابل مقایسه نیست. خالق ما دستوراتی در قالب دین به ما داده است که این دستورات در قالب روحی و جسمی یا مادی و معنوی است ولی آنقدر جسم من برای خدا مهم بوده است که این دستورات روحی که برای ما قرار داده است تحت الشعاع سلامت ما قرار گرفته است.
مثلا روزه واجب است ،علاوه بر اینکه روزه مایه ی سلامتی جسم است ،غذای روح ماست. اولویت اول روزه برای بعد معنوی و آخرت ماست. همین غذای روح و باطن، اگر به جسم ضربه بزند واجب نیست و حتی حرام است. نماز که ستون دین است و قضای روح ماست و نخ بندگی اعمال است، در این مورد هم خدا آنرا تغییر داده است که مثلا اگر نمی توانیم ایستاده نماز بخوانیم ،می توانیم نشسته بخوانیم یا اگر نمی توانیم نشسته نماز بخوانیم خوابیده بخوانیم یا اگر آب برای ما ضرر دارد تیمم کنیم. حتی بیمار می تواند با اشاره نماز بخواند یعنی خدا برای سلامتی جسم ما اینها را در نظر گرفته است. با توجه به این نکات ،آیا خداوند می تواند نسبت به سلامتی بانوان بی توجه بوده باشد؟ خدایی که دستور حجاب را به خانم ها داده است،دستور حجاب را به کل جامعه هم داده است. مثلا برای محل خرید بانوان محل هایی را اختصاص بدهید که آنها راحت باشند. محل تفریح اختصاصی درست کنید تا خانم ها راحت باشند و ویتامین دی هم به آنها برسید. برای آموزش هم مرکزاختصاصی درست کنید. اگر همه ی مراکز اختصاصی برای خانم ها آماده باشد، داشتن چند ساعت حجاب در راه رفت و آمد، چندان ضرری به آنها نخواهد زد. خالقی که دستور حجاب را داده است از همه دلسوزتر است.
گاهی برای نیازهای انسان سفره ی آماده پهن نیست. و انسان باید تحمل داشته باشد. مثلا ما گرسنه هستیم. و نیاز به غذا داریم .آیا منطق اجازه می دهد که انسان گرسنه دست به هر غذایی ببرد و نیازش را برطرف کند؟ خیر. این کار انسانی نیست.
بفرض حجاب برای ویتامین دی مانع است. آیا خانم اجازه دارد برای بدست آوردن نیاز خودش جامعه را آلوده کند؟
حضرت موسی از خدا درخواست کردند که حضرت آدم را ببینند. خدا حضرت آدم را به حضرت موسی نشان داد. حضرت موسی با لحن تندی به حضرت آدم گفتند که چرا از آن درخت خوردی ؟حضرت آدم فرمود: شیطان با سه حربه سر من را کلاه گذاشت، شیطان فوق تخصص نیازشناسی است. پس شیطان به نیاز ویتامین دی خانم ها توجه دارد و این می شود بزرگترین دغدغه ی آنها ولی کشتار انسان ها دغدغه ی آنها نیست. شیطان نیاز آدم را درست تشخیص داد که نیاز به جاودانگی دارد ولی آدرس را اشتباه داد.

دیگر اینکه شیطان فوق تخصص ظاهرسازی است .مثلا آنها دلسوزانه ما را نصیحت می کنند و طرفدار حقوق زنان هستند .دیگر اینکه شیطان فوق تخصص استفاده از واسطه های ارزشی است و قسم خورده است. این سه حربه استراتژی شیطان است. پس بدانید که خدا دلسوزتر از آنهاست و حتما در مورد ویتامین دی خانم ها هم فکر کرده است. معمولا خانمها بدنبال نسخه های لاغری هستند. خالق مهربان فرموده: روزه بگیرید که روح تان را تعالی بدهد و سلامتی تان را هم تضمین کند. ما به دستورات مشاور عمل می کنیم در حالیکه دستورات خداوند که به عالم هستی اشراف دارد ،را در نظر می گیرد.
یکی از مُبلغین را دعوت کردند که بین جمعی از پزشکان یک بحث علمی مطرح کند. ایشان درجمع پزشکان حاضر شد و گفت: سیستم های پزشکی اشکالی دارد، دارویی که برای معده می دهید به کلیه توجهی نمی کند و دارویی که برای اعصاب می دهید به بخش های دیگر توجهی نمی کند. شما یک بُعد را می بینید و به بعدهای دیگر توجهی نمی کنید ولی خالق هستی وقتی حکمی می دهد به تمام بُعدهای آن در عالم هستی توجه دارد. ساده ترین کاری قضای حاجت است. خداوند فرموده است که این کار در آب روان نباشد،روبه ماه نباشد، روبه باد نباشد، روبه قبله و پشت به قبله نباشد ،در معرض نگاه کردن دیگران نباشد و ... خداوندی که برای چنین مسئله ای همه ی بُعدها را در نظر گرفته است ،آیا می شود که در مورد حجاب خانم ها ،ویتامین دی خانم را در نظر نگرفته است ؟
تا ما اعتماد به خدا و دین خدا پیدا نکنیم ( که اسمش ایمان است)عبد خدا نمی شویم. و برای هر دستور خدا یک بهانه می آوریم. اگر باور کنیم که خداوند برای ساده ترین مسائل، همه ی عالم هستی را در نظر گرفته است، دیگر دنبال بهانه نمی رویم. سعی کنید که با حرف های دیگران به دستورات خدا بدبین نشوید.


تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: تکلیف حجاب مثل تکلیف نماز،روزه ،حج و جهاد سخت است. چادر سرکردن سخت است. کسی که از ما بندگی خواسته نیاز به بندگی نداشته است بلکه برای تامین نیاز های ما بندگی و تکالیف را گذاشته است. او برای کرامت زن واجبات را گذاشته است. خدا هم ظاهر و هم باطن ،هم مادیات و هم معنویات و هم دنیا و آخرت ما را می بیند .بعضی ها فقط نگاه ظاهری می کنند و می گویند :نمی ارزد که در تابستان حجاب داشته باشیم. خدا به ما دستور داده که روزه بگیرید تا رشد کنید .و برای حیات جاودانه ی آخرت ظرفیت پیدا کنید. اگر ما خودمان را در حد یک حیوان تنزل بدهیم و بخواهیم مثل یک حیوان زندگی کنیم، در آخرت حیات زیبایی نخواهیم داشت. باید بدانیم که سختی طاعت به برکات دنیوی و آخروی می ارزد.

hejab-nogte.jpg


تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:

من همیشه با خودم فکر می کنم کسانی که حجاب مناسب ندارند در زندگی شان خوشبخت هستند، با همه بگو و بخند دارند و از زندگی شان لذت می برند و به خودشان سخت نمی گیرند که جلوی نامحرم خودشان را بپوشانند، راهنمایی بفرمایید.

49257556245155023598.jpg

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: من تجربه های مشاوره ای در این مورد دارم. آیا خوشبختی این است که انسان با دیگران بگو و بخند داشته باشد ؟ اگر این افراد در عالم باطن خودشان(من از طریق مشاوره ها از عالم باطن بعضی افراد خبر دارم) خوشبخت بوده اند وآیا درعالم آخرت هم خوشبخت خواهند بود ، آن زمان حرف ایشان درست است. در شب معراج وقتی خدا زن های مسلمان را به پیامبر نشان داد، آنها بدجوری عذاب می شدند. پیامبر فرمود: اینها چه کسانی هستند ؟ فرمودند: این ها بی حیاها هستند.
موارد بسیاری برای تجربه به سراغ ما آمده اند. کسانی که شما فکر می کنید خوشبخت هستند باطن مضطرب و زندگی متزلزل دارند. من به آنها می گویم که ظاهر شما نشان می دهد که خوشبخت هستید ،آنها می گویند که چون غرق گناه هستیم می خواهیم ظاهرمان را خوب نگه داریم زیرا از سرزنش ها می ترسیم. کسی که آب روی دستش می ریزد دستش خیس می شود. اگر نأموس ما بدحجاب بیرون آمد ما نمی توانیم جلوی مقایسه ها را بگیریم. هم مردها به زن من نگاه می کنند و هم من به زن های دیگران نگاه می کنم. مقایسه یعنی زلزله و آتش. مرد و زنی که حلال شان (ناموس شان) را با حرام مقایسه کنند، شیطان نمی گذارد که یک لحظه آرامش داشته باشند. این همان خیس شدن با آب است. اگر شما بی حجاب هستید نمی توانید جلوی مقایسه را بگیرید. امروزه یکی از علل های طلاق مقایسه است. حضرت زهرا (س) فرمود: بهترین زنان امت پدرم زنانی هستند که نامحرمان او را کمتر ببینند و او هم نامحرمان را کمتر ببیند. این بخاطر این است که مسئله ی مقایسه اتفاق نیفتد. زن دوست دارد جلوه نمایی کند ولی باید برای شوهرش این کار را بکند و اگر برای دیگران جلوه نمایی کند ،در واقع همان خیس شدن با آب است.
بدحجاب نمی تواند خودش را از افشاء مصون بداند. مثلا دخترخانمی خواستگار دارد ولی می ترسد که مبادا خواستگارش از ارتباط پیامکی که قبلا با آقا پسری داشته است اطلاع پیدا کند و خواستگاری بهم بخورد. چرا آن موقع این خانم فکر نکرد که افشای این ارتباط طبیعی است؟
سوء ظن لازمه ی طبیعی بدحجابی است یعنی خانم می گوید که شوهرم به زن های دیگر نگاه می کند و شوهر هم می گوید که خانمم به آقایان دیگری نگاه می کند. هر دوی اینها بدحجاب هستند. آنها احساس می کنند که اگر خودشان بد نگاه می کنند همسرشان هم بد نگاه می کند. دخترانی که به رابطه ی حرام افتاده اند می گویند که شوهر پاک پیدا نمی شود و می گویند که این پسرها به درد هوس بازی می خورند نه ازدواج .
لازمه ی دیگر بدحجابی سوء هاضمه است. آشپزها وقتی غذا می پزند چون دائم آنرا می چشند هنگام خوردن غذا سیر هستند زیرا ریزه خوری کرده اند و اشتهای شان کور شده است. وقتی جامعه بی حیا باشد، مرد و زن ریزه خوری شهوانی می کنند و وقتی به حلال خودشان می رسند، اشتها ندارند. و نتیجه ی آن طلاق عاطفی و سردی است.
خانمی می گفت که من تازه ازدواج کرده ام و با شوهرم سرد هستم. به او گفتم: علت این است که شما با همکارتان خیلی گرم هستید، با همکارت سرد شو تا با همسرت گرم شوی .نیاز ارتباطی در اینجا دست خورده می شود و طبیعی است که سردی ایجاد کند. آیا اسم اینها خوشبختی است ؟


تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:

آیا حجاب فقط برای خانم ها است و فقط خانم ها هستند که با پوشش نامناسب آقایان را به طرف خودشان می کشند یا برای آقایان هم حجاب وجود دارد. لباس های تنگ آقایان همان بلا را سر خانم ها می آورد که پوشش نامناسب خانم ها سر آقایان می آورد. آیا آقایان هیچ مسئولیتی ندارند؟ البته پوشش خانم ها خوب نیست ولی خوب است.

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: خطاب حجاب یک خطاب مشترک برای خانم ها و آقایان است. در سوره نور داریم: ای پیامبر، به مردم بگو که مردان مومن و زنان مومن چشم هایشان را بپوشانند و شهوت هایشان را کنترل کنند.


پلیس به دزدها می گوید که در کمین آنهاست و آنها را دستگیر می کند ولی بیشتر به مردم توصیه می کند که مواظب مال شان باشند. از این جهت است که دین ما به خانم ها بیشتر هشدار می دهد. زیرا زیبایی، طنازی، عشوه گری و ناز برای خانم هاست. بنابراین به خانمها بیشتر هشدار می دهد که مواظب دارائی هایشان باشند تا سارقان آنها را ندزدند تا آرامش بیشتری داشته باشند.
خداوند به دختران عالم که جواهرفروش هستند بیشتر توصیه می کند تا به یک پیرزن، همان طور که پلیس به مغازه های جواهر فروشی بیشتر توصیه می کند.

برای آقایان خطابی بالاتر از عفاف هم آمده ست بنام غیرت. آقامجتبی تهرانی می فرمود: غیرت از باب محبت است.زیرا وقتی چیزی برای ما مهم است سعی می کنیم آنرا از آسیب ها دور کنیم. غیرت ریشه ی محافظت است. چون ما برای خدا مهم بوده ایم خدا چیزهایی را برای ما حلال و چیزهایی را حرام کرده است. خدا به مردان فرموده که اگر زن تان را دوست دارید نباید به او آسیبی برسد. نگاه چشم های هوس باز به زن تو آسیب می رساند.
آقایانی که بگونه ای همسران شان را در خیابان ها و مجالس می برند که چشم های ناپاکان از آنها عکس می گیرند، اگر بدانند هنگامی که آنها می خواهند از همسرشان لذت ببرد، تصویر همسر آنها در آرشیو هزاران مرد است ، چه حسی دارند ؟
پس خطاب حیا مشترک است و برای مردان یک خطاب مضاعف بنام غیرت آمده است که مواظب ناموس شان هستند که آسیبی به آنها نرسد. اگر دوست داشتن واقعی است، باید غیرت در مردان دیده شود. آقایی با همسر بدحجابش می رفت. فردی به این آقا گفت که شما اجازه می دهید که من به همسر شما نگاه کنم، شوهر عصبانی شد و دعوایی براه افتاد. طرف گفت :همه بدون اجازه نگاه می کنند ،من خواستم با اجازه نگاه کنم. مرد به خودش آمد.
images (3).jpg


تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:

دوستی دارم که می گوید: اگر در ایران هم مثل کشورهای غربی حجاب را آزاد می گذاشتند، ما دیگر نگران چشمهای ناپاک نبودیم و بی حجابی برای همه ی ما عادی می شد، آیا این نظر درست است؟

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: جواب دادن به این سوال سخت است. اگر ایشان مطالعاتی در جوامع غربی داشتند نظرشان این نبود. اگر بی حجابی برای آنها عادی شده است چرا در تبلیغ کالاها و شبکه های تلویریونی شان از زن های برهنه استفاده می کنند؟ معلوم است این موجود لطیفی که خدا آنرا خلق کرده هنوز لطافت خودش را دارد که مورد تبلیغ قرار می گیرد. شاید در نگاه هایشان عادی شده است ولی در وجودشان عادی نشده است. پس هنوز برای آنها بی حجابی و برهنگی جذابیت دارد که از آن استفاده می کنند. خداوند این جذابیت را گذاشته است و این جذابیت جایگزین ندارد.
اگر بی حجابی عادی شده است، چرا برای تنوع طلبی بدنبال لذت بردن مرد از مرد رفته اند؟ از لذت بردن از همجنس بدنبال لذت بردن از حیوان رفته اند ولی سیر هم نشده اند.
شاید آنها مثل ما به بی حجابی نگاه نکنند، و بی حجابی در جامعه ی اروپا عادی شده باشد، پس چرا هنوز خیانت هایی در محیط کاری و اداری دیده می شود؟ چرا کسی که به همه ی لذت ها دسترسی دارد به منشی خودش رحم نمی کند؟ اگر آزادی جنسی عادی شدن را بدنبال دارد، چرا تبلیغات ،تنوع طلبی، هم جنس بازی ،حیوان بازی و خیانت؟ پس در غرب بی حجابی عادی نشده است و ما فکر می کنیم که فضاهای خیابان شان عادی شده است ولی این طور نیست. نگاه هایی که مردم به بی حجاب ها می کنند عادی نیست، فکرهایی که در سرها می گردد عادی نیست. زیرا خدایی که ما را خلق کرده است فرمود که دو جنس مخالف برای همدیگر عادی نمی شوند. زیرا قرار است که این دو جنس مخالف با نگاه های خاص به یکدیگر نگاه کنند. پس بیایید بنده خدا بشوید تا از نگاه هایتان لذت ببرید. گناه نکنید زیرا بنده ی شیطان می شوید. و شیطان شما را به سمت تنوع طلبی می برد. و شما را مضطرب می کند. آنها حاضرند خودشان را به سخیف ترین و زشت ترین قیافه ها در بیاورند زیرا از زیبایی لذت نمی برد. آنها آنقدر زیبایی دیده اند که می خواهند مدل دیگری ببینند. اگر انسان زیبایی ها را در یک مورد حلال خودش می دید، به این بلاها گرفتار نمی شد.

خداوند در قرآن فرموده است که :مرد و زن مومن چشمهایشان را پایین بیاندازند.

فرد تشنه با یک نصف لیوان آب شیرین تشنگی اش برطرف می شود ولی کسی که آب شور دریا را می خورد هیچ وقت تشنگی اش برطرف نمی شود. حرام آب شور و حلال آب شیرین است. خدا فرموده است که نیاز جنسی ات را با حلال تامین کن تا سیراب بشوی. 


تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:
صفحه موسوم به «آزادی‌های یواشکی زنان ایرانی» از سوی یک خبرنگار ایرانی که بعد از طرد از سوی جامعه خبری ایران به آکسفورد سفر کرد، در ۲ می ‌(۱۱ اردیبهشت) در فیسبوک ایجاد شد. این صفحه با دعوت از زنان و دختران ایرانی برای ارسال تصاویر خود که در خفا و بدون حجاب گرفته شده است، در صدد اشاره به این موضوع است که زنان ایرانی مایل به برخورداری از آزادی در پوشش هستند و تهیه تصاویری از خود در اماکن غیرشخصی که ضمناً با مراقبت ویژه به دلیل ممنوعیت بی‌حجابی در ایران گرفته می‌شوند، نوعی حس خفقان را القاء می‌کند.

n00022575-b.jpg

هم‌وطنان ایرانی حامی‌ حجاب واکنشهای خود به صفحه ضدحجاب مسیح علی‌نژاد در فیسبوک را به انحای مختلف نشان داده اند.
تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:

شبکه دولتی انگلیس اذعان کرد تحرک سازمان یافته این شبکه به همراه برخی گروهک‌های ضد دین برای قبح‌زدایی از ترویج بی‌حجابی با مشکل مواجه شده است.

n00022592-b_3.jpg

وبسایت بی‌بی‌سی در تحلیلی به قلم یکی از اصلاح‌طلبان فراری (شادی- ص) که در خارج کشور اقدام به کشف حجاب کرد نوشت: گرچه بیشتر فعالان جنبش زنان را زنان سکولاری تشکیل می‌دهند که اعتقادی به حجاب ندارند و گاهی هم مانند آنهایی که عکس‌هایشان را به صفحه آزادی‌های یواشکی فرستاده‌اند، کشف حجاب می‌کنند، اما آنها میراث‌دار گذشته‌شان هستند. گفتمان غالب بر جنبش زنان در تمامی سی و پنج سال گذشته، گفتمان «یه لچک سر کردن که کسی را نکشته» و حکم کلی و کاملا مجعول «حجاب، جزو اولویت‌های زنان ایران نیست» بوده است.


تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:

حیا ، حجاب ، امنیت

همان اندازه که پوشیدگی و حجاب مایه ی آرامش روح و روان فردی است، برهنگی و بی حجابی عامل پریشان حالی و آشفتگی های روحی و روانی است 


تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:

حجاب و عفاف، بی گمان یکی از مترقی ترین احکام اسلامی است علاوه بر قرآن کریم ،احادیث مأثوره وسیره رسول گرامی (ص) بارها به آن اشاره کرده وتمام فرق مسلمانان از همه مذاهب بر آن توافق دارند. 


تاریخ انتشار: 1394/04/15 || بازدیدها:

  1   ...     6  7  8  9


درباره وبلاگ

دوستِ عزیز , چه باور کنیم و چه باور نکنیم چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید ،همۀ ما آسمانی هستیم و شمارش معکوس برایِ بازگشتمان از همان روزِ اولِ خلقتمان شروع شده است و کسی قدرتِ متوقف کردن آن را ندارد و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظار ما هست.بیایید یک بانوی آسمانیِ فعّال باشیم که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنید؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذتان را به کار بگیرید تا مانعِ پرواز شوید.اگر قبول ندارید؟ این شما و این هم دنیا.