مطالب تصادفی
نرم افزار تاج بندگی
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی
شاید خیلی ها با شنیدن نام “مامورین نامحسوس پلیس” تصویر افرادی با چهره پوشیده و ناشناس در ذهنشان تداعی شود که بیست و چهار ساعته مانند چشم هایی از در و دیوار شهر مردم را زیر نظر دارند و با ذره بین بزرگ کارآگاهی به دنبال یافتن مجرم ها هستند تا آن ها را دستگیر کنند. اما این تنها یک تصویر سینمایی و کارتونی و مضحک از ماجراست. مامور نامحسوس پلیس با آنچه که در فیلم ها و داستان ها میخوانیم تفاوت دارد. مامور نامحسوس همان پلیس مخفی داستان های پلیسی و رمان های جنایی نیست و دیوار های حریم شخصی هیچکس قرار نیست با حضور آن ها مورد تعدی واقع شود.

در پی اعلام فعالیت ۷۰۰۰ مامور نامحسوس پلیس امنیت اخلاقی در پایتخت و صحبت های سردار احمد روزبهانی در خصوص این طرح یک بار دیگر بازار نقد و انتقادات و مخالفت ها در این خصوص قوت گرفته و دنیای مجازی باز هم در گسترده کردن این داستان و جهت بخشی های نادرست وارد معرکه شده است تا جایی که هر روز شاهد حجم زیادی از پیام ها، مطالب و حتی لطیفه ها و جوک هایی هستیم که این اقدام پلیس را مورد نقد قرار داده و حتی آن را به سخره گرفته اند. مطالبی که بیش از اینکه موثق بوده و در پی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی باشد آدرس نادرست داده و افکار عمومی را به سمت اشتباه سوق می دهد و همه اقدامات خوب و مفید پلیس را تحت الشعاع موضوع عفاف و حجاب و برخورد سلبی پلیس زیر سوال می برد...

مامور نامحسوس پلیس


تاریخ انتشار: 1395/02/13 || بازدیدها:
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با کذب دانستن گزارش‌های برخی رسانه‌ها و یکی از اعضای شورای شهر تهران در مورد وضعیت زنان در کمپ ترک اعتیاد شفق گفت: ستاد حق قانونی خود برای پیگیری نشر این اکاذیب را محفوظ می‌داند.


پرویز افشار تأکید کرد: اظهارات یکی از اعضای شورای شهر و برخی رسانه‌ها در مورد وضعیت کمپ ترک اعتیاد شفق، کذب محض است.

وی با تأکید بر اینکه این رسانه‌ها و این عضو شورای شهر تهران اقدام به نشر اکاذیب کرده‌اند، گفت: ستاد حق قانونی برای پیگیری نشر اکاذیب را محفوظ می‌داند و بدون شک این موضوع را رها نخواهد کرد.

به گزارش فارس، پیش از این طی روزهای گذشته فاطمه دانشور عضو شورای شهر و برخی رسانه‌ها نسبت به وضعیت زنان معتاد متجاهر در کمپ شفق اظهاراتی داشتند و گزارش‌هایی نوشتند که از جمله آن می‌توان به اذیت و آزار زنان در شفق توسط مردان و بارداری تعدادی از زنان در شفق اشاره کرد.


تاریخ انتشار: 1395/01/26 || بازدیدها:
تأملی بر طرح جدید معاونت امور زنان برای دختران مجرد

باید توجه داشت که با در نظرگرفتن تمام پیامدهای منفی تجرد دختران به لحاظ فردی و اجتماعی، درنظر گرفتن این پدیده به عنوان آسیب و برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری برای کم‌کردن از وجه آسیب‌گون آن، یکی از ضرورت‌های مهم به‌شمار می‌رود و قطعاً این اهتمام معاونت امور زنان در توجه به این امر، امری پسندیده است، اما بایستی نکات مذکور در این طرح لحاظ شده و مورد تدقیق و بررسی بیشتری قرار گیرد.

چندی پیش شهیندخت مولاوردی از طرح جدید معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای دختران مجرد خبر داد. طرحی در راستای عیب‌زدایی از تجرد قطعی دختران که قرار است بر اساس زندگی حضرت معصومه (س) بانویی که تا پایان عمر ازدواج نکردند، طراحی شود...


تاریخ انتشار: 1394/12/18 || بازدیدها:

با نگاهی عمیق به تصویر این مدل پلیس زن باید پرسید به راستی ایشان قرار است دیگران را ارشاد کنند؟!

نخستین باری که هویت و چهره ای بدون چادر از پلیس زن به مردم نشان داده شد، مربوط به پخش سریال «رهایی» از شبکه دوم سیما بود که در یک اتاق مانیتورینگ پرسنل زن و مرد نیروی انتظامی در حالی که بانوان بدون پوشش چادر بودند به نمایش در آمد که حتی برخی نیز در فضای سیاسی و رسانه ای به آن اعتراض کردند و بعد هم در سریالی دیگر نماهایی از حرکات پلیس زن در گروه ویژه نمایش داده شد که لباسش بیشتر یادآور لباس «زورو» بود تا لباس در شأن یک بانوی مسلمان که اتفاقاً برای امنیت مردم کشورش در نقش پلیس حضور دارد و هزاران خطر را به جان خریده است.

اما تا زمان اعلام خبر حضور پلیس زن اسکی باز همه فکر می کردیم که هر چه بوده، زیر سر این جعبه جادویی بوده است و عملا پلیس زن با حجاب کامل در ملاء عام حضور پیدا می کند. نه اینکه حجاب نداشته باشد بلکه موضوع دور بودن از اسلام ترکیه ای و حجاب در شأن بانوی مسلمان ایرانی و تعریف شده در ساختار اداری ایران است.حالا تصاویری از پیست های اسکی در روزهای منتهی به عید نوروز در رسانه ها می پیچد که حکایت از پلیس «گشت ارشاد» زن در پیست های اسکی است که کاپشن و شلوار و مقنعه همه حجاب پلیس زنی است که قرار است به دختران بد حجاب موارد اخلاقی و منکراتی را تذکر بدهد!

این در حالی است که در همان پیست های اسکی هستند دختران و زنانی که با چادر های ملی و آستین دار حضور پیدا می کنند.

با نگاهی عمیق به تصویر این مدل پلیس زن باید پرسید به راستی ایشان قرار است دیگران را ارشاد کنند؟!

زنان خبر


تاریخ انتشار: 1394/12/13 || بازدیدها:

معرفی یک زن بی حجاب به عنوان امام جماعت در دانمارک، فتنه ای جدید که در قلب اروپا شعله گرفت.

او که از پدری سوری و مادری فنلاندی متولد شده، یکی از چهار زنی است که به عنوان امام جماعت مسلمانان در دانمارک به اقامه نماز جماعت می پردازند.

شرین خانکان، امام جمعه دانمارکی می گوید: باید بین دستورات دین و نیازهای امروز جوانان ارتباط برقرار کرد و اسلام را با فرهنگ خودمان تطبیق دهیم.

 photo_2016-02-17_01-06-25


تاریخ انتشار: 1394/11/29 || بازدیدها:
مانور طرح اضطراری  با حضور تمام یگان های امدادی با همکاری انجمن نمایش یزد در فرودگاه بین‌المللی یزد برگزار شد. جالب توجه اینکه در عکس‌های منتشر شده از این مانور نمایشی با وجود امدادگران زن، و نبود اضطرار، مردان امدادگر زنان به اصطلاح مجروح را مداوا و منتقل کردند!


...

تاریخ انتشار: 1394/11/16 || بازدیدها:

کیمیا” زن سرسختی که برخی اوقات کنجکاوی های نابجا و تعقیب و گریز، تنها مؤلفه انقلابی بودنش است! تفسیر ناقصی از زن دهه ۵۰ است که خودسرانه عمل می کند، عاشق می شود، تصمیم به ازدواج می گیرد، قهر می کند، طلاق عاطفی می گیرد و دوباره به سوی خانه بر می گردد و بار دیگر تصمیم به جدایی را به عمل تبدیل می کند.!


تاریخ انتشار: 1394/10/26 || بازدیدها:
موبایل را هیچ‌گاه به اتاق خواب نبرید

یک کارشناس فضای مجازی گفت: اغلب نرم‌افزارهای Free پیام‌رسان مانند لاین پیش از نصب‌شدن به کاربران خود می‌گویند که به دوربین دسترسی کامل دارند و می‌توانند در هر لحظه بدون اجازه کاربر فعال شوند لذا گوشی‌های هوشمند را با خود به اتاق‌های شخصی نبرید.


تاریخ انتشار: 1394/10/20 || بازدیدها:
"اینستاگرام" استقلال کشور را مختل می‌کند

دکتر محمدحسین ساعی در گفتگوی تفصیلی به ابعاد مختلف گسترش این فضا اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین آسیب اینستاگرام صدور اطلاعات طبقه‌بندی‌شده و پردازش‌شده و ایجاد خطرات استراتژیک برای آینده کشور است.


تاریخ انتشار: 1394/10/20 || بازدیدها:
سهم‌خواهی‌ تلگرامی ازصندلی‌های مجلس فمنیسم

تلاش وام‌داران فمنیست بین‌الملل در زنانه کردن چهره مجلس!

بررسی برخی از جریان های زنان به خوبی نشان می‌دهد که مسئولین آنها بده بستانی با همتایان غربی خود داشته‌اند که حالا درصدد برآورده کردن قول‌های خود حتی از طریق بهره گیری از شبکه‌های اجتماعی در صدد جذب مخاطبان زن و تغییر چهره مجلس از مردانه به “زنانه” هستند.

مباحث “فمینیستی” از دیرباز در عرصه سیاست جهانی مطرح بوده و همیشه مخالفان و موافقان زیادی را به خود دیده است. همان کسانی که با شعار “برابری جنسیتی” تابلودار این تفکر هستند اما زمانیکه حرف از مشاغل سخت برای زنان میزنی، رگ کردنشان بیرون می زند که “زن را چه به کارگری معدن و حفاری و تونل و …”

هرچند ظهور و بروز این تفکر از غرب نشات گرفته و ریشه چنین تفکراتی از کشورهای لائیک و بیدین سرچشمه میگیرد اما همزمان با انقلاب اسلامی ایرانی و روی کار آمدن حکومت اسلامی، طرح مباحث “فمینیستی” یکی از راهکارهای غرب برای ایجاد انحراف در مسیر انقلاب و شبهه افکنی در تفکرات مذهبی ایرانیان بوده که تا کنون نیز ادامه داشته است.

اینکه حامیان “فمینیست” در گوشه و کنار جامعه هر از چند گاهی ابراز وجود کنند و با تابلوی “برابری جنسیتی” فریاد برآورند چندان دور از انتظار نیست اما دردآور زمانی است که چنین تفکری در عالیترین تشکیلات اجرایی کشور رسوخ کرده کند و از درون دولت جمهوری اسلامی ندای “برابری جنسیتی” و “سهم خواهی برای زنان” در پست های مدیریتی به گوش برسد!

کارنامه دولت اصلاحات پر است از اظهار نظرهای این چنینی و زنانی که فارغ از شایسته سالاری صرفا “زن بودن” را ارجح میدانستند و به واسطه جنسیت برای خود شان و منزلت قائل میشدند و اکنون با روی کار آمدن دولت تدبیر و گذشت بیش از دو سال از عمر جلوس روحانی بر کرسی ریاست جمهوری، بار دیگر “امید” فمینیست ها زنده شده و حالا از درون دولت اصوات فمینیست ها به گوش می رسد....


تاریخ انتشار: 1394/09/16 || بازدیدها:
بانیان کمپین تغییر چهره مردانه مجلس مجری نفوذ دشمن در حوزه زنان

افرادی که سخن از تغییر چهره مردانه مجلس می زنند و از آن طرف سایت ها،نشریات و شبکه های اجتماعی را محیطی برای بیان تفکرات غلط خود کرده اند در حقیقت کُپی کننده و مجری تفکرات غربی هستند.

انتخابات مجلس

قائم مقام شورای فرهنگی اجتماعی زنان: به جای زنانه کردن مجلس به دنبال این باشیم که اگر زنان توانمند داریم میدان را برای آنها باز کنیم و اگر نداریم برای پرورش آنها اقدام کنیم؛ صرف اینکه نگاه به مجلس زنانه باشد نشان می دهد که زنان ما ضعیف و ناتوان هستند و باید از آنها دفاع کنیم....


تاریخ انتشار: 1394/09/16 || بازدیدها:
نگاهی به مقوله رو به گسترش زنان و دختران بدحجاب خیابانی


مقوله زنان خیابانی با آرایش‌های عجیب وغریب که جلوه‌گرانی حرفه‌ای وحتی تأثیرگذار بر افکار عمومی هستند یکی از بارزترین نمادهای نفوذ فرهنگ مبتذل و شکسته خورده غربی در حوزه زنان است که اینکه با دسیسه رسانه‌های غربی به عنوان الگوی آزادی و پیشرفت زنان در جامعه ما رخنه کرده است.

تاریخ انتشار: 1394/08/04 || بازدیدها:
نشست‌های پرحاشیه معاونت زنان ریاست جمهوری تمامی ندارد؛

شاید در نگاه نخست برای خواننده باور این موضوع که چنین حرف‌هایی در یک نشست در ایران و تحت مدیریت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری صورت گرفته است، کار چندان ساده ای نباشد اما باید پذیرفت که این روزها افرادی در دولت هستند که تنها به دنبال تامین خواست‌های زنان فمینیست گام بر می‌دارند!


تاریخ انتشار: 1394/08/02 || بازدیدها:
بی‌پرده با متولیان فرهنگی و دولتمردان
پیکره مجروح اما غیرتمند فرهنگ ایرانی، نیازمند تیمار است نه تیرخلاص! آن هم با وضع قوانین ضددینی و ضدارزش‌های ملیِ تمدنی به اسم ایران. پس لطفا اگر تیمارگر خوبی نیستید، تیرخلاص نزنید.

image458053_0.jpg
چندی پیش فرشته روح‌افزا معاون خواهران سازمان بسیج دانشجویی خبر از نشستی داد که در آن مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور به مجلس پیشنهاد جالبی داده بود و عنوان کرده بود که از ترکیه و لبنان الگو بگیرید و بی‌حجابی را آزاد کنید!».

تاریخ انتشار: 1394/08/02 || بازدیدها:
یک استاد جامعه شناسی نتایج تکان‌دهنده تحقیقی که درخصوص تن فروشی زنان صورت گرفته است را ارائه کرد.

ژاله شادی طلب استاد جامعه شناسی در این نشست اظهار داشت:‌ تن فروشی پدیده جدیدی نیست و از دوره مادها این پدیده را شاهد بودیم که یک پدیده جهانی است اما شناخت علل رفتن به سوی تن فروشی به عنوان یک شغل مهم است.

وی افزود:‌در مورد تعداد زنان تن فروش در تهران یا کل کشور عدد و رقم دقیقی ندارم اما در سال 1386 پژوهشی را آقای سعید مدنی به همراه تعدادی از اساتید دیگر در شهر تهران انجام دادند که این پژوهش به سفارش وزارت بهداشت بود.

این استاد جامعه شناسی گفت: در این پژوهش به غیر از زنان تن فروش راجع به مشتریان آنها نیز بررسی‌هایی صورت گرفته است.تعداد زنان تن فروشی که در این پژوهش با آنها صحبت شده حدود 300 نفر است که این افراد عمدتاً از خیابان‌ها انتخاب شده‌اند و این گونه نبوده که به سراغ زنان بازداشت شده یا مراجعه کننده به یک مرکز حمایتی بروند.300 پرسشنامه در این تحقیق به همراه 75 مصاحبه عمیق تکمیل شد. 

تاریخ انتشار: 1394/07/27 || بازدیدها:
با مجوز «علی مرادخانی»  اپرای عاشورا یا وهن مقدسات در ایام عزای سیدالشهدا(ع) روی صحنه رفت
اجرای ۲ روز گذشته اپرای عاشورا با تک‌خوانی یک زن برای حضرت اباعبدالله(ع) و شکستن حرمت‌ آن حضرت در روزهای محرم‌ همراه بوده است.               خبرگزاری فارس: حرمت‌شکنی عاشورا با آوازخوانی زن/ اپرای عاشورا یا وهن مقدسات در ایام عزای سیدالشهدا+فیلم     

تاریخ انتشار: 1394/07/26 || بازدیدها:

 رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها نسبت به مشکلات فرهنگی موجود در جامعه به مسئولان فرهنگی هشدار داده اند اما آنچه هر روز بیش از گذشته شاهدش هستیم، «ابتذال فرهنگی» و «ترویج فحشا» در جامعه است که متأسفانه در بسیاری از موارد فضای باز و همراهی برخی از مسئولین هم در افزایش این رخنه فرهنگی بی تأثیر نبوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه زنده تلویزیونی از نظارت جامع وزارت ارشاد بر فیلم ها و نمایش های تئاتر و موسیقی خبر داد و تأکید کرد که وزارت ارشاد تلاش کرده تا بازگشت به فرهنگی اسلامی - ایرانی در آثار خود را نشان دهد و اینطور نیست که امور را رها کند و قطعا بر نحوه اجرای آثار نظارت می کند!

ترویج رقص و فحشا به اسم تئاتر! + فیلم

اما این روزها سالن های نمایش تئاتر مملو از برنامه رقص و آواز و فحشاست. لامپ ها که خاموش می شود تماشاچیان هم با بازیگران تئاتر همراهی کرده و می رقصند و آنچه در محتوای این تئاتر ها دیده می شود ترکیبی از ابتذال و فحشاست!

   


تاریخ انتشار: 1394/07/03 || بازدیدها:
باید ازمسئولین و مدیران امرپرسید که ،در این چند سال چه شده است که دختر ایرانی که رضاه خان قلدرهم نتوانست حتی به زور چادر را از سر وی بردارد، امروزبا سربرهنه و با افتخار،درشبکه های مجازی سلفی میگیرد؟!

تاریخ انتشار: 1394/06/05 || بازدیدها:
قبحی که شکسته شد؛
اوایل که یکی یکی چادر ها برداشته می شد اگر کسی بدون چادر در کوچه و خیابان قدم برمی داشت، مردم چپ چپ نگاهش می کردند ولی خب به هر حال از این خان عبور کردند و به مانتوها رسیدند.


تاریخ انتشار: 1394/06/05 || بازدیدها:
بحث مبارزه با بی حجابی یا بدحجابی، مورد دغدغه همیشگی دلسوزان رعایت قوانین و احکام اسلامی بوده است و اخیرا موضوع حجاب به واسطه ی"طرح صیانت از حریم عفاف و حجاب" که توسط نمایندگان مجلس پیگیری می شود، این مبحث را پررنگ کرده است.

تاریخ انتشار: 1394/06/02 || بازدیدها:

  1  2


درباره وبلاگ

دوستِ عزیز , چه باور کنیم و چه باور نکنیم چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید ،همۀ ما آسمانی هستیم و شمارش معکوس برایِ بازگشتمان از همان روزِ اولِ خلقتمان شروع شده است و کسی قدرتِ متوقف کردن آن را ندارد و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظار ما هست.بیایید یک بانوی آسمانیِ فعّال باشیم که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنید؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذتان را به کار بگیرید تا مانعِ پرواز شوید.اگر قبول ندارید؟ این شما و این هم دنیا.