مطالب تصادفی
نرم افزار تاج بندگی
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی
استغفار رسول (ص) برای رفع هر گونه گره مسأله مشکلی

اگر استغفار رسول (ص) به نحو شاسیته انجام شود ظرف مدت کوتاه (۲ ساعت تا نصف روز) جواب گرفته می شود و این بسیار تجربه شده است.

از تمام برادران و خواهران مومن و مسلمان و بخصوص شیعیان و مستضعفان و چشم انتظاران حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می خواهیم که بیایید این استغفار فوق العاده ارزشمند را برای تعجیل در فرج حضرتش و از همین امروز که شنبه و متعلق به حضرت رسول (ص) می باشد و تا ۴۰ روز انجام دهیم ، باشد که چشمان گناهکار ما بزودی به دیدارش منور شود و به درک و بهره مندی از وجود نازنین و مبارکش و زندگی پر از خوشبختی و نعمت در سایه حکومتش و در کنارش نایل شویم.

خدایا تمام دنیا و نعمتهایش را بدون حجتت ، امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نمی خواهم. فرجش و فرج ما را نزدیک بگردان. آمین . الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم .

انجام عمل استغفار رسول (ص) :
...


تاریخ انتشار: 1395/02/18 || بازدیدها:
تفاوت‌های زن و مرد
زن بودن کار دشواری است و به معنای واقعی نقش زن در خانواده، جامعه و محیط کار ازجایگاه ویژه ای برخوردار است.

زن به عنوان یک فرد در نقش ها و جایگاه های مختلفی از جمله،‌دختر، مادر، زن، خواهر و .. قرار دارد که در تمام این جایگاه ها انتظارات متفاوتی از او می رود که نسبت به جایگاه مرد حساستر دیده می شود .

 به نحو احسنت انجام دادن نقش هر کدام از جایگاه های زن به مراتب دشوار تر از همین جایگاه مثل( پسر، پدر، همسر و برادر بودن) در مردان است؛ افزود : این موارد در خانم هایی که شاغل هستند و نقش اجتماعی پررنگ تری را ایفا می کنند، دشوارتر به نظر می رسد چرا که در اغلب موارد فعالیت اجتماعی، زنانگی زنان را تحت الشعاع قرار داده و آنها را ازاین جنبه که مملو از احساس است دور می کند ...


تاریخ انتشار: 1395/01/26 || بازدیدها:
اختلافات مذهبی در ازدواج

برخي بر اين باورند اختلافات باوري همچون سدي است كه گذر از آن امكان ندارد اما بايد گفت صبر و آرامش در هر كاري راه حلي ريشه اي است و فقط اندك در مواردي مي توان گفت: راه ديگري وجود ندارد.

فلسفه ی ازدواج از همان ابتدا تکامل تعریف شده و این تکامل جنبه های متفاوتی دارد. مهمترین این جنبه ها ،مباحث اعتقادی است. زمانی یک زوج می توانند برای یکدیگر نقش مکمل را ایفا کنند که برتری هایی نسبت به هم داشته باشند و همسرش را در این برتری ها شریک کنند. اما این برتری ها باید در هر دو ،پایه و اساسی یکسان داشته باشد.
پایه و اساس همان اعتقاداتی است که در وجود افراد از ابتدای تولد نهادینه می شود و می توان گفت این باور افراد است که از ابتدای ظهور بشر در کره ی خاکی ،انسان ها را از هم متمایز می کند. اما همین تفاوت ها می تواند زمینه ساز بروز اختلافاتی در روابط اجتماعی هر فرد شود....

تاریخ انتشار: 1395/01/17 || بازدیدها:
پرویز پرستویی بازیگر سینما و تلویزیون در پست اینستاگرامی با انتشار عکسی حکایت جالبی را تعریف کرد.

 

پرویز پرستویی بازیگر سینما و تلویزیون در پست اینستاگرامی

هوا بدجورى توفانى بود و آن پسر و دختر كوچولو حسابى مچاله شده بودند.
هر دو لباس‌هاى كهنه و گشادى به تن داشتند و پشت در خانه می‌لرزیدند.

پسرك پرسید: ..


تاریخ انتشار: 1394/12/23 || بازدیدها:
زن محور انس و آرامش
تاریخ انتشار: 1394/12/21 || بازدیدها:
عرض تسلیت ما را به مناسبت ایام شهادت بانوی آب و آینه پذیرا باشید .

صلی الله علیک یا فاطمه الزهرا(س)
تاریخ انتشار: 1394/12/03 || بازدیدها:
یوسف گم گشته باز آید به کنعان غم مخور

دوستان همیشه همراه 

برای پیروزی مردم عزیز یمن و سوریه هر روز رو به یمن بایستید و ۴ قل(سوره های اخلاص، ناس، فلق، کافرون) و آیت الکرسی(سوره بقره-آیه ۲۵۵) را بخوانید

اگر بدانیم فقط با خواندن ۴ سوره و چند آیه از سوره بقره جلوی کشتار بسیاری افراد بیگناه را میگیریم

جلوی یتیم شدن بچه های زیاد و بی فرزند شدن مادران و پدران و بی همسر شدن زنان و مردان

آیا اینکار را انجام نمیدهیم ؟؟!!؟

مسلم است که انجام میدهیم و حتما حتما قطع به یقین انجام میدهیم .

ما اگر شخصی در افریقا اشک از چشمانش جاری شود با او همدردی میکنیم حال اگر شخصی کشته شود اینکار را نمیکنیم ؟!؟!؟ آن هم اگر آن اشخاص مسلمان باشند چه شیعه و چه سنی .


تاریخ انتشار: 1394/09/27 || بازدیدها:

   ??????.jpg  
????.jpg     ?????.jpg
   ????.jpg  

تاریخ انتشار: 1394/08/04 || بازدیدها:
یک شرکت ایرانی دانش بنیان برای نخستین‌بار در دنیا موفق به تولید مقنعه‌های آنتی باکتریال شد.


ساختار موجود در مقنعه‌های فعلی موجود در بازار به گونه ای است که بعد از هر بار برسر کردن به‌خصوص در محیط کار و در رفت و آمدهای شهری،  فرد ناگزیر از شستشو برای رفع بوی بد ناشی از عرق و باکتری‌های بدن است.

براین اساس مقنعه ساخته شده توسط شرکت دانش بنیان نساجی بروجرد از ٦٧ درصد پلی استر و ٣٣ درصد ویسکوز که جنس سلولزی شبه پنبه دارد، ساخته شده است. طراحان ایرانی این مقنعه از عمر بسیار بالا و چروک نشدن آن در طول زمان سخن می‌گویند.

ساختار آنتی باکتریالی این مقنعه در آزمایشات مکرر متخصصان انستیتو پاستور نیز تائید شده است و به گفته کارشناسان تحول بزرگی در این زمینه رخ داده است.

این مقنعه تولید دست توانمند متخصصان داخلی همچنین به دلیل ساختار ضدباکتری خود مانع از خارش پوست می‌شود و برای کسانی که دارای حساسیت‌هایی در این زمینه هستند، بسیار مفید است. نکته اینکه مشابه خارجی آن وجود ندارد و در صورت تولید انبوه بازار صادرات گسترده آن به کشورهای مسلمان دنیا  آغاز خواهد شد.


تاریخ انتشار: 1394/07/07 || بازدیدها:


  محبوبه دانش‌آشتیانی روز دوم بهمن ماه سال ۱۳۴۰ در تهران متولد شد. او دانش آموز باهوش و پرتلاشی بود که در کنارتحصیل فعالیت های اجتماعی و مبارزاتی را دنبال می کرد. او در نظر هر کس که او را می شناخت دختری شگرف بود که دیگران را به تحسین وادار کرده بود.

دکتر زهرا آیت اللهی، دوست نزدیک محبوبه که تا آخرین لحظات زندگی او همراهش بوده است محبوبه را اینطور توصیف می کند:

انگار همین دیروز بود و مدرسه راهنمایی رفاه و جمع چند نفره ما دخترها به رهبری محبوبه دانش آشتیانی. محبوبه کلاس دوم راهنمایی بود و ما برخی دوم و بعضی هم سوم راهنمایی،‌ سال ۱۳۵۳ بود.

ظهر پنجشنبه که مدرسه تعطیل می‌شد، چند نفری مدرسه می‌ماندیم و بحث سیاسی داشتیم. اعلامیه‌هایی را هم که علیه رژیم پهلوی نوشته شده بودند و به دستمان می‌رسید، می‌خواندیم. یادم هست یک روز محبوبه جزوه‌ای را آورده بود که بسیار مفصل بود و خیلی هم ریز نوشته شده بود تا حجم کمی داشته باشد و بتوان راحت‌ آن را همراه برد. او برایم تعریف کرد که چطور تمام شب را بیدار مانده و با عینک ذره‌بینی مادربزرگش از سر تا ته آن اعلامیه را خوانده است.


تاریخ انتشار: 1394/07/03 || بازدیدها:
روزی مردی همسر و سه فرزندش را ترک کرد و در پی روزی خود و خانواده اش راهی سرزمینی دور شد... فرزندانش او را از صمیم قلب دوست داشتند و به او احترام می گذاشتند.


تاریخ انتشار: 1394/05/29 || بازدیدها:
معنای ظاهری برای «یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً» این است که بن بست هایی که پیش روی شما قرار می گیرد به حسب ظاهر بن بست است.

82491041088323625254102172155190116125211108.jpg
تقوا بزرگترین سرمایه انسان است که شیطان تمام همت خود را برای گرفتن آن به کار می برد و تنها راه حفظ آن توکلبر خدای متعال است. متوکل واقعی هم آن کسی است که کارش برای خدا، امیدش به خدا و ترسش هم از خداست. پس سرمایه توکل موجب می شود که انسان بتواند تقوا به خرج دهد و آن وقت است که می تواند مقابل بن بست ها بایستد.
 

تاریخ انتشار: 1394/05/29 || بازدیدها:
حاج آقا قرائتی تعریف می‏كرد: در ستاد نماز گفتیم، آقازاده‌ها، دخترخانم‌ها، شیرین‌ترین نمازی که خواندید، برای ما بنویسید. یک دختر یازده ساله یک نامه نوشت، همه ما بُهتمان زد، دختر یازده ساله، ما ریش‌سفیدها را به تواضع و کرنش واداشت

m8.gif

تاریخ انتشار: 1393/09/06 || بازدیدها:

پایگاه مرکز تنظیم و نشر آثار آیت‌الله بهجت، ویژه‌نامه الکترونیکی در مورد امام زمان منتشر کرده است که حاوی مطالب ارزشمندی از سخنان و حکایات آیت‌الله بهجت است.

m4.gif

این ویژه نامه دارای 6 حکایت از این عالم بزرگوار از کتاب «در محضر بهجت» است و دو پرسش و پاسخ مهدوی را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است. در اینجا، حکایت‌های این ویژه نامه را با هم مرور می‌کنیم:

فرج من نزدیک است، دعا کنید بَدا حاصل نشود

آیا نباید در فکر این باشیم که از کسى (حضرت اباصالح‌المهدی (عج)) که خداوند براى اصلاح جامعه قرار داده، بخواهیم که بیاید؟! خود او در مسجد سهله، جمکران، در خواب و بیدارى در گوش افرادى از دوستانش بدون اینکه او را ببینند، فرموده است: «فرج من نزدیک است، دعا کنید.» یا به نقلى فرموده: «فرجم نزدیک شده، دعا کنید بَدا تأخیر مقدّر نشود. حاصل نشود.» (1)


تاریخ انتشار: 1393/09/06 || بازدیدها:


درباره وبلاگ

دوستِ عزیز , چه باور کنیم و چه باور نکنیم چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید ،همۀ ما آسمانی هستیم و شمارش معکوس برایِ بازگشتمان از همان روزِ اولِ خلقتمان شروع شده است و کسی قدرتِ متوقف کردن آن را ندارد و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظار ما هست.بیایید یک بانوی آسمانیِ فعّال باشیم که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنید؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذتان را به کار بگیرید تا مانعِ پرواز شوید.اگر قبول ندارید؟ این شما و این هم دنیا.