مطالب تصادفی
نرم افزار تاج بندگی
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی
دکتر فاطمه محمدبیگی

با معرفی آیت الله حاج عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، با توجه به سوابق فعالیتهای گسترده فرهنگی، اجتماعی در حوزه زن و خانواده ، خانم دکتر محمدبیگی از سوی بنیاد عفاف و حجاب کشور به عنوان دبیر این بنیاد در استان قزوین منصوب شد.
محمد حسن اختری دبیر کل بنیاد کل عفاف و حجاب کشور طی حکمی با انتصاب دکتر محمدبیگی اظهار امیدواری کرد با حضور ایشان شاهد ترویج و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب و همسویی جریانهای فعال در این عرصه باشیم...


تاریخ انتشار: 1395/01/31 || بازدیدها:
روابط عمومی بالا، ظاهری زیبا شرطی برای استخدام؛ نگاه کالایی به جنس ظریف زنانه
حضور زنان در عرصه های مدیریتی ، دانشگاهی و یا به عنوان دکترین های مختلف در جامعه خود نشان از لیاقت و توانایی آنان داشته است اما تنزل زنان در حد فروشندگی آن هم با ظاهری بزک کرده خود جای بسی تامل دارد.

 اشتغال و کار دغدغه ای است که این روزها هر جوانی با آن درگیر است. شاید تحصیلات عالیه و رشد دانشگاه های با نام و نشان و بی نشان باعث شد هر دختر و پسر جوانی مدرک به دست به دنبال کار راه بیافتد و خود را پشت میزهای دولتی تصور کنند.

البته حق هم هست، نیاز هر موجودی استقلال و رها شدن از وابستگی است، اما پدیده ای که این روزها درگیرش هستیم رها شدن از وابستگی ها به هر قیمتی است...


تاریخ انتشار: 1395/01/31 || بازدیدها:
جرائم-ویژه-زنان-در-فضای-مجازی

دکتر جواد جاویدنیا بازپرس ویژه جرایم رایانه مشهد در خصوص جرائم ویژه زنان در فضای فضای مجازی، گفت: جرایمی که زنان در این حوزه مرتکب می شوند مختلف است، انتشار عکس های نامناسب در فضای مجازی چون; تصاویر بی حجاب، بدحجاب و نامناسب ازجرایم زنان است. انتشار عکس های مبتذل با پوشش های نامناسب ویزه مهمانی های زنانه در پروفایل های شخصی و انعکاس آن در گروه ها، مصداق انتشار عمومی است و جرم محسوب می شود.
برخی زنان با ایجاد ارتباط های عاطفی با طیف های مختلف و بعضاً ارسال عکس، طعمه هارا انتخاب می کنند، طعمه ها معمولاً از بین کسانی انتخاب می شوند که سن سالی از آنان گذشته، متأهلند یا جایگاه اجتماعی ویژه ای برخوردارند....


تاریخ انتشار: 1395/01/28 || بازدیدها:

 از صبح امروز شنبه ۲۸ فروردین ماه گشت های امنیت اخلاقی پلیس پایتخت به همراه ماموران پلیس امنیت عمومی ‏تهران بزرگ در بزرگراه ها، خیابان‌های پر تردد و مراکز خرید و تجاری مستقر شدند تا با بدپوششان، ‏بدحجابان و کسانی که کشف حجاب نموده و عفت عمومی را جریحه‌دار می‌‌کنند، برخوردی قاطع و قانونی داشته باشند.

پاسخگویی به مطالبات به حق ‏شهروندان در حوزه عفاف و حجاب از موضوعات مهمی است که به جد در دستور کار پلیس پایتخت قرار دارد ‏تا از این طریق با افرادی که با رفتارهای نابهنجار خود رعایت شئون اخلاقی و اسلامی جامعه را نادیده می گیرند برخورد شود...

گشت‌ امنیت اخلاقی

تاریخ انتشار: 1395/01/28 || بازدیدها:
يكي از ابعاد بسيار مهم خشونت در ميان زنان، خشونت اجتماعي است. اين نوع خشونت با توجه به سياست گذاري هاي دولت در مسائل زنان در جوامع گوناگون داراي شدت و ضعف مي باشد....


تاریخ انتشار: 1395/01/26 || بازدیدها:
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با کذب دانستن گزارش‌های برخی رسانه‌ها و یکی از اعضای شورای شهر تهران در مورد وضعیت زنان در کمپ ترک اعتیاد شفق گفت: ستاد حق قانونی خود برای پیگیری نشر این اکاذیب را محفوظ می‌داند.


پرویز افشار تأکید کرد: اظهارات یکی از اعضای شورای شهر و برخی رسانه‌ها در مورد وضعیت کمپ ترک اعتیاد شفق، کذب محض است.

وی با تأکید بر اینکه این رسانه‌ها و این عضو شورای شهر تهران اقدام به نشر اکاذیب کرده‌اند، گفت: ستاد حق قانونی برای پیگیری نشر اکاذیب را محفوظ می‌داند و بدون شک این موضوع را رها نخواهد کرد.

به گزارش فارس، پیش از این طی روزهای گذشته فاطمه دانشور عضو شورای شهر و برخی رسانه‌ها نسبت به وضعیت زنان معتاد متجاهر در کمپ شفق اظهاراتی داشتند و گزارش‌هایی نوشتند که از جمله آن می‌توان به اذیت و آزار زنان در شفق توسط مردان و بارداری تعدادی از زنان در شفق اشاره کرد.


تاریخ انتشار: 1395/01/26 || بازدیدها:
تفاوت‌های زن و مرد
زن بودن کار دشواری است و به معنای واقعی نقش زن در خانواده، جامعه و محیط کار ازجایگاه ویژه ای برخوردار است.

زن به عنوان یک فرد در نقش ها و جایگاه های مختلفی از جمله،‌دختر، مادر، زن، خواهر و .. قرار دارد که در تمام این جایگاه ها انتظارات متفاوتی از او می رود که نسبت به جایگاه مرد حساستر دیده می شود .

 به نحو احسنت انجام دادن نقش هر کدام از جایگاه های زن به مراتب دشوار تر از همین جایگاه مثل( پسر، پدر، همسر و برادر بودن) در مردان است؛ افزود : این موارد در خانم هایی که شاغل هستند و نقش اجتماعی پررنگ تری را ایفا می کنند، دشوارتر به نظر می رسد چرا که در اغلب موارد فعالیت اجتماعی، زنانگی زنان را تحت الشعاع قرار داده و آنها را ازاین جنبه که مملو از احساس است دور می کند ...


تاریخ انتشار: 1395/01/26 || بازدیدها:
چگونگی ضربه مهلک ماهواره به نظام خانواده

یکی از مواردی که معمولا در خصوص برنامه های ماهواره ها به آن دقت نمیشود تبلیغات میان برنامه ای و زیرنویسهای برنامه هاست، یعنی خانواده نشسته اند و مثلاً یک برنامه آشپزی یا سریال می بینند، اما درخلال برنامه، آگهی های تبلیغاتی حاوی مطالب جنسی پخش می شوند...


تاریخ انتشار: 1395/01/20 || بازدیدها:
photo_2016-04-06_19-07-29.jpg
تاریخ انتشار: 1395/01/20 || بازدیدها:
حجاب، آینه تمام نمای شخصیت و متانت زن
هر زنی دوست دارد تا در تملُکِ روح یک مرد واقعی باشد، و هر گاه این اتفاق محقق شود زن از زن بودنش لذت می برد، زنان با حجاب، تافته جدا بافته ای هستند که می توانند مانع از نگاه مردان به خود شوند، و اگر یک زن به این مرحله از بصیرت برسد، یقینا نمی خواهد با بی حجابی، نگاه های شهوت بار و فساد انگیز هر مردی را به زیبایی و اندام خود جلب کند.

 تمام ادیان الهی برای زن پوشش تعیین کرده اند

در چنین حالتی است که مردها هم اگر بتوانند بیش از یک زن اختیار کنند، اما آنها فقط همین زنان را دوست دارند، این زنان با حجاب، که تافتهِ جدا بافته ای هستند، می توانند مانع از نگاه شوهر خود به زنان دیگر شوند، و تساوی حقوق زن و مرد اینچنین می تواند به مرحله عمل در آید، و گرنه قوانین اجتماعی همه برای نقض شدن نوشته می شوند، و فیمینیسم هم جز همین قوانین است.متاسفانه فمینیسم این ذهنیت را در ذهن بعضی از زنان بی حجاب و بد حجاب نهادینه کرده، که اگر حجاب داشته باشند در جامعه مطرح نمی‌ شوند، این دیدگاه فمینیستی برای زنان بی‌ عفتی به بار آورده، و غرب هم در برابر گرفتن حجاب از زنان خود، هیچ چیزی که بتواند سعادت و آرامش واقعی او را تآمین کند به آنها نداده است.

بر خلاف فیمینیسم، این اسلام است که با نگاه عاطفی به زنان، مردان را نیازمند عواطف آنها می کند، ولی در غرب با نگاه غریزی به جسم و اندام زنان، مردان را نیازمند غرایز جنسی او می کند.

به زبانی ساده تر زن همچون آینه ای است که با حجاب و عفافِ خود، می تواند مرد را غیر مستقیم وادارد، که اگر بیشتر آن را تمیز کند نتیجتا، بهتر می تواند خودش را در آینه ببیند، و بهتر می تواند روح همسر خود را با عشق و راستی و پاکی اخلاق، و محبت های مردانه با معنویات زندگی سیراب کند....


تاریخ انتشار: 1395/01/18 || بازدیدها:
اختلافات مذهبی در ازدواج

برخي بر اين باورند اختلافات باوري همچون سدي است كه گذر از آن امكان ندارد اما بايد گفت صبر و آرامش در هر كاري راه حلي ريشه اي است و فقط اندك در مواردي مي توان گفت: راه ديگري وجود ندارد.

فلسفه ی ازدواج از همان ابتدا تکامل تعریف شده و این تکامل جنبه های متفاوتی دارد. مهمترین این جنبه ها ،مباحث اعتقادی است. زمانی یک زوج می توانند برای یکدیگر نقش مکمل را ایفا کنند که برتری هایی نسبت به هم داشته باشند و همسرش را در این برتری ها شریک کنند. اما این برتری ها باید در هر دو ،پایه و اساسی یکسان داشته باشد.
پایه و اساس همان اعتقاداتی است که در وجود افراد از ابتدای تولد نهادینه می شود و می توان گفت این باور افراد است که از ابتدای ظهور بشر در کره ی خاکی ،انسان ها را از هم متمایز می کند. اما همین تفاوت ها می تواند زمینه ساز بروز اختلافاتی در روابط اجتماعی هر فرد شود....

تاریخ انتشار: 1395/01/17 || بازدیدها:

photo_2016-03-23_20-26-28

چادر


تاریخ انتشار: 1395/01/08 || بازدیدها:

زیر پوست شهرمان و در همین حوالی هر روز اتفاق‌هایی رخ می‌دهد که شاید تمام آنها در ظاهر دیده نشود و ظاهر شهرمان را زشت نکند، اما نشان‌دهنده زندگی ایرانی ـ اسلامی نیست و باید به مسئولان هشدار داد تا کاری کنند.

photo_2016-03-24_01-29-30.jpg
در سال‌های گذشته وقتی در خیابان‌های شهر تردد می‌کردیم گاهی زمزمه‌هایی می‌شنیدیم و آگهی‌هایی که پنهانی دست به دست می‌چرخید و عده‌ای را هم به خود جذب می‌کرد، آگهی برگزاری کلاس‌های حرکات موزون که به صورت غیر رسمی و بدون مجوز برگزار می‌شد و حتی برای گرفتن آنها می‌ترسیدند و عده‌ای بی تفاوت از کنار آنها رد می‌شدند.

اما این روزها فقط کافی است سری بچرخانیم و دیوارهای شهر را با دقت ببینیم و یا در فضای مجازی جست و جویی کنیم تا با چند صفحه از این نوع آگهی‌ها مواجه شویم، آگهی دی جی خانم مخصوص مجالس بانوان، آموزش انواع حرکت‌های موزون محلی و خارجی و .... تا جاییکه حتی آموزش رقص به بسیاری از مهدهای کودک نیز کشیده شده است.

آگهی اعزام دی جی و خواننده زن برای مجالس از جمله آگهی‌‌هایی است که این ضرب المثل را به خاطر می‌آورد که گل بود به سبزه نیز آراسته شد، در حالی این آگهی‌ها دیگر به راحتی و بدون ترس و واهمه‌ای در شهرمان در حال گسترش است اما گویا مسئولان هنوز آنها را به عنوان یک تهدید فرهنگی جدی نگرفته‌اند...


تاریخ انتشار: 1395/01/05 || بازدیدها:

رقیه رضایی

شهیده رقیه رضایی لایه

نام: رقیه

نام خانوادگی: رضایی لایه

نام پدر: محمد علی

نام مادر: سکینه

محل تولد: قزوین

تاریخ تولد: ۲۲/۱/۱۳۴۴

تاریخ شهادت: ۹/۵/۱۳۶۶

محل شهادت: مکه

نحوۀ شهادت: توسط عوامل رژیم سعودی در مراسم برائت از مشرکین

محل دفن: گلزار شهدای قزوین

گفتگوی عاشقانه با خدا:

‎معلم شهید حاجیه خانم رقیه رضایی لایی، در وصیتنامۀ خود در گفتگوی عاشقانه ای خطاب به معبود خود می گوید: “خداوندا! در آن لحظه كه چشم دل ما به غیر تو خواهد بنگرد و از جهت محبت تو انحراف گیرد، كورش كن تا جز تو كسی را نبیند و جز حلال تو به چشم اندازی دیگر نگاه تماشا نیفكند. ما آن دست و پا را نخواهیم كه به معصیت تو بجنبد و آن جان و دل را نپسندیم كه جز به عشق جانان زنده باشد و سعادتی عنایت فرما كه چشمان ما جز در جستجوی رضای تو روشن نباشد و جز لقا و رضای تو دیگری را نبیند‎...


تاریخ انتشار: 1395/01/02 || بازدیدها:


درباره وبلاگ

دوستِ عزیز , چه باور کنیم و چه باور نکنیم چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید ،همۀ ما آسمانی هستیم و شمارش معکوس برایِ بازگشتمان از همان روزِ اولِ خلقتمان شروع شده است و کسی قدرتِ متوقف کردن آن را ندارد و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظار ما هست.بیایید یک بانوی آسمانیِ فعّال باشیم که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنید؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذتان را به کار بگیرید تا مانعِ پرواز شوید.اگر قبول ندارید؟ این شما و این هم دنیا.