مطالب تصادفی
نرم افزار تاج بندگی
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی
یک استاد جامعه شناسی نتایج تکان‌دهنده تحقیقی که درخصوص تن فروشی زنان صورت گرفته است را ارائه کرد.

ژاله شادی طلب استاد جامعه شناسی در این نشست اظهار داشت:‌ تن فروشی پدیده جدیدی نیست و از دوره مادها این پدیده را شاهد بودیم که یک پدیده جهانی است اما شناخت علل رفتن به سوی تن فروشی به عنوان یک شغل مهم است.

وی افزود:‌در مورد تعداد زنان تن فروش در تهران یا کل کشور عدد و رقم دقیقی ندارم اما در سال 1386 پژوهشی را آقای سعید مدنی به همراه تعدادی از اساتید دیگر در شهر تهران انجام دادند که این پژوهش به سفارش وزارت بهداشت بود.

این استاد جامعه شناسی گفت: در این پژوهش به غیر از زنان تن فروش راجع به مشتریان آنها نیز بررسی‌هایی صورت گرفته است.تعداد زنان تن فروشی که در این پژوهش با آنها صحبت شده حدود 300 نفر است که این افراد عمدتاً از خیابان‌ها انتخاب شده‌اند و این گونه نبوده که به سراغ زنان بازداشت شده یا مراجعه کننده به یک مرکز حمایتی بروند.300 پرسشنامه در این تحقیق به همراه 75 مصاحبه عمیق تکمیل شد. 

تاریخ انتشار: 1394/07/27 || بازدیدها:
اگه دو خط دو طرف عدد قرار بگیره،عدد رو مثبت می کنه حتی اگر منفی باشه دوخط که اسمشون قدر مطلقه. 
چادر من ؛قدر مطلق منه چه خوب باشم چه بد چه زشت باشم چه زیبا،از من انسانی خوب می سازه. انسانی که اگه هیچی نداشته باشه ولی آرامش و آراستگی درونی داره..
 
 
درپاسخ به کسانی که گفتند این همه گرما وچادر؟ . . . چادر را ازسرما سر نکردم که به گرما درش بیاورم....! چادرم تاج بندگی من است... یادگار مادرم زهراست...
 
 
 
جانت راكه بدهي در راه خدا "شهيد" مي نامند تو را ، به گمانم اگرروحت را هم بدهي شايد...! و من احساس ميكنم اينجا و در اين سرزمين دختران زيادي هستند كه هرروز ، پشتِ سنگر ِسياه ِساده ی سنگينِ خود دفاع مي كنند از نجابتشان ☜و هر لحظه شهيد مي شوند انگار ! پس "شهيد زنده" حواست به حجابت باشد...

تاریخ انتشار: 1394/07/27 || بازدیدها:
با مجوز «علی مرادخانی»  اپرای عاشورا یا وهن مقدسات در ایام عزای سیدالشهدا(ع) روی صحنه رفت
اجرای ۲ روز گذشته اپرای عاشورا با تک‌خوانی یک زن برای حضرت اباعبدالله(ع) و شکستن حرمت‌ آن حضرت در روزهای محرم‌ همراه بوده است.               خبرگزاری فارس: حرمت‌شکنی عاشورا با آوازخوانی زن/ اپرای عاشورا یا وهن مقدسات در ایام عزای سیدالشهدا+فیلم     

تاریخ انتشار: 1394/07/26 || بازدیدها:

همه جای دنیا هم پوشش را یک رفتار اجتماعی می‌دانند، اما محدوده آن با توجه به فرهنگ خودشان متغیر است. برخی جوامع حداقل پوشش را قانون کرده‌اند و جوامع دیگر به حداقل‌ها هم  قانع نشده‌اند.   

hejjabb.jpg

بعضیا میگن حجاب توهین به شعور مردهاست!

کسانی که این حرف را مطرح می‌کنند، واقعیت را درست در نظر نمی‌گیرند. هیچ کس نمی‌تواند غریزه جنسی را انکار کند و اثر بی‌حجابی و برهنگی را بر آن نادیده بگیرد، طبیعتا بدحجابی بر افراد جامعه تاثیر می‌گذارد. از این گذشته، با این استدلال، قوانین راهنمایی و رانندگی هم توهین به شعور انسان‌هاست. مگر انسان راننده عقلش نمی‌رسد که اگر عابر پیاده در حال عبور از خیابان بود، به او اجازه تردد بدهد؟ پس این خط کشی‌ها و علائم و هشدارها توهین است؟...


تاریخ انتشار: 1394/07/25 || بازدیدها:
صرف پزشک بودن به هیچ عنوان ایجاد محرمیت نمی کند و این چنین نیست که پزشک با بیمار محرم باشد و با خیال راحت جنس مخالف را معاینه و عمل کند؛ بیمار جنس مخالف هم بدون احساس نگرانى و همانند یکى از محارم خود را در اختیار پزشک یا پرستار جنس مخالف قرار دهد.

????.jpg

برای همه ما پیش آمده که در مراجعه به پزشک و انجام برخی معاینات مانند سونوگرافی و.. با یک پزشک غیر هم جنس خود مواجه شده ایم. شاید در ابتدا کمی برایمان سخت بوده اما با به یاد آوردن  جمله« پزشکان محرم هستند» کمی آرام شدیم. متاسفانه مساله محرم بودن پزشک ها به دلیل بیان غیر کارشناسانه عده ای که مورد اعتماد مردم هستند به یکی از باورهای اکثریت جامعه اسلامی تبدیل شده است؛ به طوریکه چندی پیش یکی از مسئولین سازمان نظام پزشکی بیان کرد که موضوع محرم نبودن پزشکان نسبت به بیماران بحثی قدیمی است و در نظری غیر کارشناسی گفت:‌ «همه مراجع به محرمیت پزشک نسبت به بیمار معتقدند و اتفاق نظر دارند.» اظهارات افرادی از این دست سبب شده که برای اکثریت افراد جامعه این توهم ایجاد شود که ممکن است در این زمینه حکم شرعی وجود داشته باشد و پزشک نیز در کنار دیگر محارم قرار داشته باشد. در این نوشتار به بررسی حکم محرم نبودن پزشک برای بیمار غیر هم جنس از نظر فقهی می پردازیم.


تاریخ انتشار: 1394/07/25 || بازدیدها:
اولین چیزی که همه ما باید در شبکه‌های اجتماعی و دنیای مجازی رعایت کنیم این است که پشت آی‌دی‌ها و شماره‌ها و پروفایل‌هایی که می‌تواند عکس‌های غیرواقعی و حتی اسم‌های غیرواقعی داشته باشند هم یک انسان واقعی وجود دارد که آن انسان می‌تواند احساس داشته باشد، می‌تواند بدون هیچ احساسی احساس ما را درگیر کند و یا می‌تواند روزی از پشت مانیتور به دنیای واقعی بیاید و آن‌وقت خیلی از شنیده‌هایی که فکر می‌کردیم امکان ندارد در زندگی ما اتفاق بیافتد را خدای‌نکرده به چشم ببینیم.


«او همکارم بود و یک پروژه مشترک باعث شد تا شماره تماس هم را داشته باشیم. وقتی تلگرام را نصب کردم، گویا برای همه افرادی که شماره مرا ذخیره داشتند، پیغام رفته بود که من هم به تلگرام پیوستم و او خیلی ساده یک پیام خوش‌آمد گفت. این بهانه‌ای شد برای هم‌صحبتی ما در شب اول؛ یک صحبت رسمی ‌و معمولی و یک خداحافطی که فکر نمی‌کردم خیلی زود سلامی ‌را به‌همراه داشته باشد، اما فردا باز هم یک سلام و باز هم یک چت نه‌چندان طولانی. 
 
روزهای اول فقط حرف‌های معمولی می‌زدیم؛ در مورد شعر و ادبیات، فلسفه و سیاست و خلاصه چت‌هایی که در آن‌ها به علایق و نظریات مشترکی می‌رسیدیم. کم‌کم فضای حرف‌هایمان صمیمانه‌تر شد؛ تا جایی‌که شوخی و فرستادن استیکر‌های خنده و چیزهایی از این دست بین‌مان عادی شد. هم من متأهل بودم و هم او. بین‌مان حرف‌های عاطفی ردوبدل نمی‌شد. فقط تنهاییم را پر کرده بود و تنهاییش را پر کرده بودم. روحیه‌ام برای زندگی با همسرم بهتر شده بود. هروقت از زندگی مشترکش گله‌ای می‌کرد سعی می‌کردم او را نصیحت کنم. 
 
بعد از گذشت چند هفته بیشتر مواقع در انتظار پیامی ‌از طرف او بودم. اگر این اتفاق نمی‌افتاد، عصبی و بی‌حوصله می‌شدم و اگر پیام می‌داد و چت می‌کردیم، حال و روز خوبی داشتم. بعد از یک مدت، تحمل رفتارهای نامناسب همسرم برایم سخت شد. نمی‌دانم چرا حتی طرز لباس‌پوشیدنش هم در نظرم بد شده بود. روزبه‌روز رابطه‌مان سردتر و سردتر شد و همه این‌ها در چند هفته اتفاق افتاد. هرقدر من و همسرم از هم دورتر می‌شدیم، هم‌صحبت تلگرامی ‌من، به من نزدیک‌تر می‌شد. او هم از زندگی‌اش ناراضی بود. همسر او هم نمی‌توانست درکش کند. خودش می‌گفت از وقتی من به زندگی‌اش آمده‌ام تازه می‌فهمد که با یک زن هم می‌توان حرف‌های جدی زد. 
 
نمی‌دانم دقیقاً چه اتفاقی افتاد که فعل‌های جمع‌مان شد فعل مفرد و همدیگر را با نام فامیل صدازدن‌مان تبدیل شد به نام کوچک. عکس‌فرستادن، دیدن‌های حضوری و تصمیم به جدایی، همه این‌ها خیلی زود اتفاق افتاد. آن‌قدر زود که حتی فرصت نکردم به آینده فرزندم فکرکنم.»
 
چیزی که خواندید یکی از فیلم‌های فارسی‌وان نبود و یک رمان و داستان کوتاه یا بلند هم نبود؛ زندگی واقعی یک زن بود در زیر پوسته این شهر مجازی که به واقعی کشیده شد و زندگی‌اش را نابود کرد.
 
گاهی این‌قدر اتفاقات این روزها عجیب‌وغریب است که شاید اگر مادر‌بزرگ‌ها و پدربزرگ‌های ما می‌شنیدند در روزهایی که قرار نیست آب از آب‌انبار پر کنی، چنین چیزهایی اتفاق خواهد افتاد، خدا را هزار بار شکر می‌کردند که زمانی به دنیا آمدند که در خانه‌هایشان کرسی است، اما همسرشان در کنار آن‌ها نمی‌تواند به دنیایی وصل شود که ممکن است آن‌ها را آن‌قدر کم‌رنگ کند که دیگر رابطه‌شان با هیچ کرسی گرم نشود.
 
اما با این اتفاقات عجیب‌وغریب و زندگی‌های عجین‌شده با وصل‌شدن به دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و آشنایی‌های سطحی و ارتباط برقرارکردن‌های راحت، باید چگونه کنار بیاییم تا زندگی‌مان مثل داستان‌های آینه عبرت نشود؟
 
اینجا آدم‌ها واقعی هستند
اولین چیزی که همه ما باید در شبکه‌های اجتماعی و دنیای مجازی رعایت کنیم این است که پشت آی‌دی‌ها و شماره‌ها و پروفایل‌هایی که می‌تواند عکس‌های غیرواقعی و حتی اسم‌های غیرواقعی داشته باشند هم یک انسان واقعی وجود دارد که آن انسان می‌تواند احساس داشته باشد، می‌تواند بدون هیچ احساسی احساس ما را درگیر کند و یا می‌تواند روزی از پشت مانیتور به دنیای واقعی بیاید و آن‌وقت خیلی از شنیده‌هایی که فکر می‌کردیم امکان ندارد در زندگی ما اتفاق بیافتد را خدای‌نکرده به چشم ببینیم.
 
حرف‌هایی که تایپ می‌کنیم همان تأثیری را دارد که اگر بگوییم، آن تأثیر را خواهد داشت. دوستت دارم معنی دیگری در دنیای مجازی نمی‌دهد. این شکلک‌های قلب و بوسیدن و بغل‌کردن هم معنی دیگری ندارند. باید باور کنیم آدم‌های دنیای مجازی واقعی هستند. همان خدایی که باید و نباید‌های دنیای واقعی را خدایی می‌کند، در تمام این شبکه‌ها هم حضور دارد پس اگر حافظه چت‌ها را هم خالی کنیم، باز جایی تمام حرف‌های‌مان ثبت خواهد شد.
 
وقتی وارد هر فضای جدید و متفاوتی می‌شوی یک نکته را به خود یاد‌آوری کنیم: اصول ما نباید تغییر کند. حفظ زندگی زناشویی‌مان مهم‌ترین نکته‌ایست که همیشه باید مدنظر قرار دهیم.
 
حرکت روی خط اعتدال
یک روز فیس‌بوک آمد و همه با فیلترشکن‌های‌شان به آن هجوم بردند، یک روز وایبر آمد همه شروع کردند به ساختن گروهای وایبری و استفاده زیاد از آن، تا جایی‌که در تعداد کاربران وایبری، رکورددار شدیم. یک ‌روز تانگو، یک ‌روز لاین، یک‌ روز...هرکدام از امکانات جدیدی که پایش به زندگی ما باز می‌شود، با خود محاسنی هم دارد، اما وقتی معایبش بیشتر می‌شود که ما در استفاده از آن زیاده‌روی کنیم. بهتر است مدت ‌زمان حضور در فضای مجازی و کار با گوشی همراه را برنامه‌ریزی کنیم و مشخص کنیم مثلاً روزی دوبار و هر دفعه نیم‌ساعت وارد اینترنت شویم. اگر استفاده ما از این فضاها به‌اندازه باشد، امکان لغزش و ایجاد روابط نامناسب بسیار کم می‌شود.
 
این هیجان‌های زودگذر
یکی از چیزهایی که با ورود شبکه‌های اجتماعی گریبان ما را گرفته است، درگیرشدن با هیجانات زودگذر با کمترین هزینه است. سابق‌بر این باید دانشگاه می‌رفتی تا با کسی آشنا شوی، در محل کارت کسی می‌بود تا کم‌کم احساس علاقه‌ای ایجاد شود و یا خلاصه چندقدمی‌ در خیابان راه می‌رفتی و کسی را می‌دیدی تا پایت می‌لغزید، اما این روزها به‌راحتی زیر باد کولر و بدون هیچ زحمتی ممکن است پایت بلغزد و زندگی‌ات را به باد دهی. 
 
روابط عاشقانه و مخفیانه سرشار از هیجان است، اما هیجان زودگذر. اگر در اولین قدم‌های روابط این‌چنینی جلوی آن را بگیریم، به خودمان و آینده‌مان کمک کرده‌ایم. اگر هم تمام تلاش‌مان این باشد که اصلاً وارد چنین روابطی نشویم و حتی اگر جایی احتمال ایجاد رابطه یا احساسی وجود داشت از آن دوری کنیم که دیگر پیشگیری کرده‌ایم که از درمان بسیار بهتر پاسخ می‌دهد.
 
یک واکسن برای همه بیماری‌ها
یکی از زنگ خطر‌های مهم برای چنین خیانت‌هایی، بی‌تفاوتی در خانه نسبت به یکدیگر است. بهانه این بی‌تفاوتی هرچه باشد فرقی نمی‌کند. ارتباط زناشویی به‌گونه‌ایست که باید همیشه قلب دو نفر برای هم بلرزد. این یک شعار نیست. اگر این‌گونه نباشد، بی‌تفاوتی می‌تواند منجر به از هم‌پاشیدن زندگی زناشویی شود و جا را برای ورود نفر سومی‌ حتی از دنیای مجازی باز کند. 
 
زن و شوهر‌هایی که بعد از گذشت مدتی احساس می‌کنند نسبت به هم بی‌علاقه هستند، باید این علامت را جدی بگیرند. مثل تب‌کردن که نشانه یک بیماری نهفته می‌تواند باشد، باید پیگیر شوید تا بفهمید علت این بی‌تفاوتی چیست.
 
زندگی مشترک یک موجود زنده است، نیاز به رسیدگی دارد. آب می‌خواهد، غذا می‌خواهد، باید گاهی استراحت کند، باید هیجان‌زده شود و رشد کند، خود را ترمیم کند تا زنده بماند. اگر ما حواس‌مان به برخی نیازهای زندگی مشترکمان نباشد، بیمار می‌شود و در آخر می‌میرد. خیانت و دردودل‌کردن‌های مجازی اصولاً در بین همسرانی می‌تواند رسوخ کند که جای خالی در رابطه‌شان وجود دارد.
 
یادمان باشد که خیانت‌هایی از این دست تا مدت‌ها با لباس موجه در ذهن و دل ما می‌گردند و یک دردودل ساده هستند و یک هم‌صحبتی روشنفکرانه، اما آن‌قدر قدم‌قدم تبدیل به جانم و عزیزم می‌شوند که وقتی به خودمان می‌آییم که خیلی دیر شده است.
 
امیدواریم نه در دنیای مجازی و نه در دنیای واقعی حتی قدمی ‌از وفاداری به شریک زندگی‌تان دور نشوید.
 

تاریخ انتشار: 1394/07/18 || بازدیدها:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، سازمان ها و نهادهای غیردولتی زنان در خصوص برجام بیانیه ای صادر کرد.
در بیانیه سازمان ها و نهادهای غیردولتی زنان در خصوص برجام آمده است: مجلس با توجه به نقاط ضعف توافق برجام، با انجام اقدامات سريع و راهبردي راه هرگونه تهديد و تهاجم دشمن به كشور را ببندد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

 «الحَذَرَ كُلَّ الحَذَرِ مِن مُقارَبَةِ عَدُوِّكَ في طَلَبِ الصُّلحِ ؛ فَإِنَّ العَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ ، فَخُذ بِالحَزمِ».

«بعد از صلح با دشمنت ، از او سخت برحذر باش ؛ زيرا گاه دشمن ، خود را به تو نزديك مى كند ، تا غافلگيرت سازد ؛ پس دورانديش و محتاط باش و خوش بينى به دشمن را متهم كن.»ا

امام صادق(ع) میزان الحکمة،ج۶،ص۵۷۴

چند روزي است كه مجلس شوراي اسلامي موضوع برجام را در دستور كار خود قرار داده است، اين درحالي است كه دولت آمريكا بدون توجه به طي مراحل قانوني برجام در مجلس شوراي اسلامي ، با داشتن ديدارهايي وارد فاز اجرايي آن شده است و اين نشان از بي توجهي دولت امريكا به رعايت نكردن اصول ديپلماسي كشورها است كه متأسفانه چراغ سبز دولت ما هم به اين ديدارها و مذاكرات در نيويورك، زمينه را براي طي مراحل غيرقانوني برجام فراهم كرده است.

در اين ميان نبايد فراموش كنيم كه به فرموده مقام معظم رهبري (مدظله العالي)؛ «برای تصویب این متن، یک مسیر قانونیِ پیش‌بینی‌شده‌ای وجود دارد که باید این مسیر را طی کند و خواهد کرد؛ ان‌شاءالله. انتظار ما این است که دست‌اندرکاران، با دقّت مصالح را - مصالح کشور را، مصالح ملّی را- در نظر بگیرند و آنچه را تحویل ملّت خواهند داد، بتوانند با گردن افراشته، در مقابل خدای متعال هم ارائه بدهند.» همچنين ايشان در ادامه مي فرمايند: «به نظر ما مصلحت نیست که ما مجلس را از این قضیّه برکنار بداریم».

ما اعضای سازمان ها و نهادهای غیردولتی زنان از دولت مي خواهيم به طي شدن مراحل قانوني برجام توجه نموده به صورت زودهنگام وارد فاز اجرايي برجام نشود. همچنين از مجلس مي خواهيم با سعه صدر  و با سرلوحه قرار دادن بيانات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) استقلال، شرف و عزت ملت ايران اسلامي را حفظ نمايند و به ارائه چند توصيه و نصيحت كلي اكتفا نكنند. همچنين مجلس با توجه به نقاط ضعف توافق برجام، با انجام اقدامات سريع و راهبردي راه هرگونه تهديد و تهاجم دشمن به كشور را ببندد.


تاریخ انتشار: 1394/07/07 || بازدیدها:
به همت جانبازان موزه صلح تهران و هنرمندان، کمپین میلیونی جمع‌آوری امضاء در سایت موزه صلح تهران برای محکومیت فاجعه منا و درخواست پیگیری از سازمان ملل برای کمک به افشاء حقایق این واقعه، در دسترس عموم قرار گرفت.


قرار است با جمع آوری بیش از یک میلیون امضاء، این متن به عنوان یک سند رسمی، به نماینده سازمان ملل در ایران تقدیم گردد.

ادرس سایت موزه صلح تهران (tpm.ir) و متن و اسامی اولیه  تعدادی از امضاءکنندگان به شرح زیر است.

جناب آقای بان کی مون

دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

با سلام و عرض ادب

ما هنرمندان، ایثارگران، اصحاب رسانه، فرهنگیان، دانشگاهیان، ورزشکاران و سایر اقشار جامعه ایران، بدین‌وسیله همدردی و پشتیبانی خود را از همه بازماندگان اندوهگین فاجعه سرزمین منا در مناسک آیینی حج امسال اعلام کرده و از شما درخواست داریم تا با دخالت مستقیم و مسئولانه خود تمامی ابعاد این واقعه خونین را شفاف‌سازی نمایید.

بی‌گمان پی گیری مجدانه این موضوع، بهترین نوع حرمت گذاری به جان و امنیت انسان‌های بی‌گناه، با توجه به شعار امسال روز جهانی صلح "هم‌یاری برای صلح و کرامت انسانی برای همه" از سوی سازمان ملل متحد خواهد بود.

با امید جلوگیری از تکرار چنین فجایعی در آینده برای همه بشریت

برای حمایت از این بیانیه اینجا را کلیک کنید.

هنرمندان

عزت اله انتظامی، علی نصیریان، مجید مجیدی،منوچهر محمدی ، رخشان بنی اعتماد،  پرویز پرستویی، کمال تبریزی، امین تارخ،عبدالحسن برزیده ، حسین حقیقی ، همایون اسعدیان ،  رضا میرکریمی، ابراهیم مختاری، محمدرضا مویینی، بهمن اردلان، آتیلا پسیانی، علیرضا رضاداد، سید مهدی خادم، کامران ملکی، شادمهر راستین، مریلا زارعی، عبداله اسفندیاری، فرهاد توحیدی ، محمد حسین حقیقی، رضا انصاریان، محمد عباسی فرد، علیرضا کریمی صارمی، بهروز مفید، احد صادقی، حسن کلامی، جواد نوروزبیگی، جعفر صانعی مقدم، امیر سماواتی، اکبر نبوی، ایرج تقی پور، حجازی مهر، فرشته طائرپور، مسعود کرامتی، نوید محمودی، مهدی همایونفر، علی حضرتی، عباس احمدی مطلق، منوچهر شاهسواری، ناصر عنصری، حبیب احمد زاده

جانبازان، کارکنان و داوطلبان موزه صلح تهران

حسن حسنی‌سعدی، علی‌رضا یزدانپناه، محمد رضایی، اسدالله محمدی، علی اکبر فضلی، حمید صالحی، محمدرضا سروش، محمدرضا تقی‌پور، محمدحسین شگرف، بهروز عباسی، کاظم مقدس، حسن حسن‌تبار، علی‌اکبر علاف‌زاده، احمد سلیمی، غلام هاشمی، مراد درویشی، رمضانعلی علی‌عسگری، صبا بابایی (کونیکو یامامورا)، هدایت الله روستاپور، محمدباقر نیکخواه، علیرضا حجتی، فضل الله موسوی، احمد فضلی، میترا سلطان‌محمد، سپیده کیکاوسی، مریم مصباحی مقدم، فاطمه بابها

این نامه هم اکنون در حال گردش در میان گروه‌های مختلف اهالی رسانه، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و ادب برای جمع‌آوری امضا است.


تاریخ انتشار: 1394/07/07 || بازدیدها:
یک شرکت ایرانی دانش بنیان برای نخستین‌بار در دنیا موفق به تولید مقنعه‌های آنتی باکتریال شد.


ساختار موجود در مقنعه‌های فعلی موجود در بازار به گونه ای است که بعد از هر بار برسر کردن به‌خصوص در محیط کار و در رفت و آمدهای شهری،  فرد ناگزیر از شستشو برای رفع بوی بد ناشی از عرق و باکتری‌های بدن است.

براین اساس مقنعه ساخته شده توسط شرکت دانش بنیان نساجی بروجرد از ٦٧ درصد پلی استر و ٣٣ درصد ویسکوز که جنس سلولزی شبه پنبه دارد، ساخته شده است. طراحان ایرانی این مقنعه از عمر بسیار بالا و چروک نشدن آن در طول زمان سخن می‌گویند.

ساختار آنتی باکتریالی این مقنعه در آزمایشات مکرر متخصصان انستیتو پاستور نیز تائید شده است و به گفته کارشناسان تحول بزرگی در این زمینه رخ داده است.

این مقنعه تولید دست توانمند متخصصان داخلی همچنین به دلیل ساختار ضدباکتری خود مانع از خارش پوست می‌شود و برای کسانی که دارای حساسیت‌هایی در این زمینه هستند، بسیار مفید است. نکته اینکه مشابه خارجی آن وجود ندارد و در صورت تولید انبوه بازار صادرات گسترده آن به کشورهای مسلمان دنیا  آغاز خواهد شد.


تاریخ انتشار: 1394/07/07 || بازدیدها:
خواهر شهید عباس فخارنیا با بیان اینکه برادر شهیدم به خواب رئیس کاروان می‌آید و می‌گوید: « من آقام قلبش ناراحته فردا ازدحام جمعیت خیلی زیاده، ایشون را تنها نگذارید و مواظبش باشید.» گفت: این تنها باری نیست که شهید اینگونه نسبت به خانواده توجه داشته است.

فاطمه فخارنیا، خواهر شهید عباس فخارنیا در گفت و گو با خبرنگار طنین یاس در تشریح خوابی که باعث شد پدر این شهید بزرگوار از حادثه تلخ مِنا نجات پیدا کند، گفت: شب عید قربان، در صحرای عرفات، برادر شهیدم به خواب رئیس کاروان می‌آید و می‌گوید: « من آقام قلبش ناراحته فردا ازدحام جمعیت خیلی زیاده، ایشون را تنها نگذارید و مواظبش باشید .»

وی ادامه داد: از آنجایی که مادر و پدر من با کاروان بنیاد شهید به سفر حج مشرف شده اند و عکس شهد در جاهای مختلف این کاروان نصب شده است، رئیس کاروان با چهره این شهید و نام وی آشنا بوده و پدرم را از خوابی که دیده مطلع می‌کند.

خواهر شهید عباس فخارنیا افزود: روز عید قربان، رئیس کاروان که با دیدن این خواب احساس مسئولیت بیشتری می‌کند از پدر من مراقبت کرده و دو بار که ایشان قصد به جا آوردن اعمال رمی جمرات را داشته است با این صحبت که « تو سفارش شده هستی و الان خیلی شلوغ است» مانع رفتن پدر من می‌شود...


تاریخ انتشار: 1394/07/05 || بازدیدها:
کشوری که تمام امکانات و ظرفیت خود را صرف تجهیز نیروها و حمله به مردم مسلمان و مظلوم یمن می نماید چگونه می تواند از پس مدیریت و برگزاری دقیق و برنامه ریزی شده یکی از بزرگترین مراسمات عبادی مسلمانان یعنی حج جهان برآید؟!


بعد از گسترش خبر حادثه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سیل شبهات و زیر سوال بردن مربوط به اصل واقعه حج نیز گسترش پیدا کرد که البته پاسخ‌های مناسب نیز در مقابل این مواضع دیده شد.

به عنوان نمونه یکی از موارد چنین است: خانم دکتر نازنین طاهری که پدر و برادرش را در مراسم دیروز منا از دست داده و دوستانش به جای تسلیت و همدردی؛ او و خانواده اش را به باد انتقاد و سرزنش گرفته اند که ما آریایی هستیم و دین ما ... و این سفر حج آنها ... و خلاصه این خانم جوان چنین پاسخ داده :

معروف است که میگویند؛ ظلم بالسویه نوعی عدل است.

ممنون که دائم میگویید پول حج را خرج فقرا میکردید و مردم کشورمان محتاج تر از اعراب هستند

من که پدر و برادرم را از دست دادم و به اعتقاد آنها هم احترام میگذارم و از شما سوال میکنم ؛

آیا میدانید در ایران سالانه چقدر خرج لوازم آرایشی میکنیم؟

آیا میدانید درايران سالانه چقدر خرج سیگار و قلیان ومواد مخدر میشود ؟

آیا میدانید در ایران چقدر خرج برگزاری مراسم عروسی آنچنانی میشود ؟

آیا میدانید در ایران چقدر خرج مشروبات الکلی میشود ؟

آیا میدانید در مراسمی مانند چهارشنبه سوری چقدر هزینه لوازم آتش بازی و ترقه میشود که عمدتا" به جیب چینی ها میرود؟

آیا هنگام نوروز و سفرهای نوروزی و تعطیلات گوناگون چقدر هزینه اضافه و غیر ضرور میشود و ...

از این قبیل هزینه ها بسیار زیاد است وقتی کسی اعتراض میکند برایش جک میسازیم و وقتی بزرگان و دلسوزان تذکر میدهند و صدایشان در میاید که در این هزینه ها اصلا یاد فقرا و یتیمان کشورمان نیستیم همه جبهه گرفته که با شادی مردم هم مشکل دارند !!!

من به سیاست و حکومت کاری ندارم ولی تا وقتی صحبت از سفر حج و زیارت عتبات و مسافرت های مذهبی به میان می آید همه یاد فقرا می افتند و هزاران شعر و مطلب می سرایند که این ظلم است به فقیران و یتیمان کشور !!!

اگر راست میگوئیم فقط یک سال بخشی از هزینه ها خصوصا" همين سفرهاي تركيه و تايلند و دبی و مالزی و تورهای اروپا و آفریقایی و ... را خرج فقرا کنیم و بعد به آنهایی که عازم سفرهای مذهبی مثل حج و عتبات هستند سفارش و توصیه و نصیحت کنیم که مثل ما از رفتن به سفر خوداری کنند!!!

واقعا" آنچه ما میکنیم درست است و آنچه دیگران انجام میدهند اشتباه ؟؟؟

امیدوارم هرگز در شرایط بنده نباشید که امروز متوجه شدم هیچ منطقی در بین ما ایرانیان به اصطلاح متمدن و وطن پرست وجود ندارد.

و در پایان شاید طرح این نکته خالی از لطف نباشد که:

هزینه حج ۲۳۹ میلیون دلار است. هزینه واردات لوازم آرایش به ایران در یکسال برابر ۱/۵ میلیارد دلار است. یعنی ۶ برابر هزینه حج.

پس اگر دلمان برای فقرا و یتیمان  می سوزد،  بهتر است با صرفه جویی در لوازم آرایش ۶ برابر حج صرفه جویی مالی داشته باشیم.


تاریخ انتشار: 1394/07/05 || بازدیدها:

 رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها نسبت به مشکلات فرهنگی موجود در جامعه به مسئولان فرهنگی هشدار داده اند اما آنچه هر روز بیش از گذشته شاهدش هستیم، «ابتذال فرهنگی» و «ترویج فحشا» در جامعه است که متأسفانه در بسیاری از موارد فضای باز و همراهی برخی از مسئولین هم در افزایش این رخنه فرهنگی بی تأثیر نبوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه زنده تلویزیونی از نظارت جامع وزارت ارشاد بر فیلم ها و نمایش های تئاتر و موسیقی خبر داد و تأکید کرد که وزارت ارشاد تلاش کرده تا بازگشت به فرهنگی اسلامی - ایرانی در آثار خود را نشان دهد و اینطور نیست که امور را رها کند و قطعا بر نحوه اجرای آثار نظارت می کند!

ترویج رقص و فحشا به اسم تئاتر! + فیلم

اما این روزها سالن های نمایش تئاتر مملو از برنامه رقص و آواز و فحشاست. لامپ ها که خاموش می شود تماشاچیان هم با بازیگران تئاتر همراهی کرده و می رقصند و آنچه در محتوای این تئاتر ها دیده می شود ترکیبی از ابتذال و فحشاست!

   


تاریخ انتشار: 1394/07/03 || بازدیدها:


  محبوبه دانش‌آشتیانی روز دوم بهمن ماه سال ۱۳۴۰ در تهران متولد شد. او دانش آموز باهوش و پرتلاشی بود که در کنارتحصیل فعالیت های اجتماعی و مبارزاتی را دنبال می کرد. او در نظر هر کس که او را می شناخت دختری شگرف بود که دیگران را به تحسین وادار کرده بود.

دکتر زهرا آیت اللهی، دوست نزدیک محبوبه که تا آخرین لحظات زندگی او همراهش بوده است محبوبه را اینطور توصیف می کند:

انگار همین دیروز بود و مدرسه راهنمایی رفاه و جمع چند نفره ما دخترها به رهبری محبوبه دانش آشتیانی. محبوبه کلاس دوم راهنمایی بود و ما برخی دوم و بعضی هم سوم راهنمایی،‌ سال ۱۳۵۳ بود.

ظهر پنجشنبه که مدرسه تعطیل می‌شد، چند نفری مدرسه می‌ماندیم و بحث سیاسی داشتیم. اعلامیه‌هایی را هم که علیه رژیم پهلوی نوشته شده بودند و به دستمان می‌رسید، می‌خواندیم. یادم هست یک روز محبوبه جزوه‌ای را آورده بود که بسیار مفصل بود و خیلی هم ریز نوشته شده بود تا حجم کمی داشته باشد و بتوان راحت‌ آن را همراه برد. او برایم تعریف کرد که چطور تمام شب را بیدار مانده و با عینک ذره‌بینی مادربزرگش از سر تا ته آن اعلامیه را خوانده است.


تاریخ انتشار: 1394/07/03 || بازدیدها:


درباره وبلاگ

دوستِ عزیز , چه باور کنیم و چه باور نکنیم چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید ،همۀ ما آسمانی هستیم و شمارش معکوس برایِ بازگشتمان از همان روزِ اولِ خلقتمان شروع شده است و کسی قدرتِ متوقف کردن آن را ندارد و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظار ما هست.بیایید یک بانوی آسمانیِ فعّال باشیم که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنید؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذتان را به کار بگیرید تا مانعِ پرواز شوید.اگر قبول ندارید؟ این شما و این هم دنیا.