مطالب تصادفی
نرم افزار تاج بندگی
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی
ما زنان غربی شستشوی مغزی داده شده ایم که باور کنیم شما زنان مسلمان مورد ظلم واقع شدید. اما در حقیقت این مائیم که مورد ظلم واقع شده ایم، برده مُدهایی هستیم که پستمان می کند، نسبت به وزن و انداممان عقده ای شده ایم و گدای محبت مردانی هستیم که نمی خواهند رشد فکری یابند…در اعماق وجودمان می دانیم که سرمان کلاه رفته است.

تاریخ انتشار: 1394/04/24 || بازدیدها:

برای خواهر کوچکترمن خواستگاری آمده و من گفتم که از نظر من مشکلی ندارد که ایشان زودتر از من ازدواج کند. مادرم به من می گوید که مگر تو امام حسین(ع) هستی که نماز شب می خوانی و با هیچ پسری صحبت نمی کنی، اگر جواب تلفن هیچ پسری را ندهی ، کسی به خواستگاری تو نمی آید و روی دست ما می مانی ،راهنمایی بفرمایید.

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: مادر هیچ وقت چنین حرفی به دخترش نمی زند. هیچ مادری مسیر غلط را به فرزندش یاد نمی دهد. شوهری که در خیابان و در اینترنت پیدا بشود قطعا در خیابان و اینترنت هم گم می شود. خداوند باید کفو هر انسانی را سر راهش بگذارد. لذا باید رابطه را با خدا درست کرد. این دخترخانم کار درستی کرده است که اجازه داده خواهرش کوچکتر ازدواج کند. دختر بزرگتر کمک کند که خواهر کوچکتر ازدواج کند تا خداوند گره ی او را هم باز کند.
خدایا به آبروی امام حسین(ع) و حضرت زینب(س)به همه ی ما توفیق حیات حسینی، ممات حسینی و حشر حسینی مرحمت بفرما


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:

من دوست دارم با حجاب کامل باشم ،عاشق زیارت هستم، عشق به خدا و اهل بیت در دلم خیلی زیاد است ولی وقتی می بینم که شوهرم دوست دارد من آخرین مدل خودم را درست کنم و بیرون بروم و گرنه چشمش به رنگارنگ های بیرون است. من همیشه با خودم در جنگ هستم. جنگ بین انسان بی اراده ای که عشق به دین و خدا در دلش است با کاهلی که بی حجاب است و شوهرش اهل تنوع طلبی است. من باید چکار کنم؟

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری:  اطاعت شوهر در معصیت خدا واجب نیست. برای شوهر تنوع طلب، باید بستر سیر کردن غریزه و عاطفه را در خانه فراهم کرد. انسان وقتی گرسنه باشد بوی نان خالی هم او را به هوس می اندازد. ولی وقتی انسان سیر است ،بوی بهترین غذا او را اذیت می کند. این خانم سعی بکنند تمام نیازهای شوهرشان را درخانه تامین کنند.
قطعاً شوهر این خانم می خواهند در دو راهی زندگی شان یزیدی نشوند. حُّری که در دو راهی اصلی زندگی اش از امام حسین(ع) جدا نشد، در مسیر زندگی اش مراقب بود. یعنی در مسیر زندگی اش مراقبت ویژه کرد. شوهر این خانم سر دو راهی هستند که ناموس شان را مثل عروسک به خیابان بیاورند و به همه نشان بدهند یا اینکه ناموس شان را در خانه بگذارند و برای خودشان نگه دارند. ایشان می توانند همسرشان را مجبور به این کار بکنند ولی بدانند که در دو راهی اصلی زندگی شان گیر می کنند. این آقا می توانند در خیابان چشم شان را پایین بیندازند یا اینکه سرشان را بالا بگیرند و همه چیز را ببیند. انتخاب با خودشان است. در قرآن داریم :ای پیامبر به مردان و زنان بگو که چشمهای شان را پایین بیندازند . اگر این خانم با آخرین مدل آرایش بیرون بیاید، مردهای هوس باز تصویر این خانم را در ذهن شان نگه می دارند. ایشان نپسندند که وقتی می خواهند در کنار همسرشان باشند تصویر همسرشان در ذهن مردان دیگر باشد.
 امتیاز شهدا به این است که می خواستند امتیاز خدا را بگیرند. شهید می توانست مثل خیلی از مردم زندگی آرامی داشته باشد. ولی تمام زندگی اش را به خطر انداخت تا رضایت خدا را بدست بیاورد. امام حسین(ع) از همه ی نعمت هایی که خدا به او داده بود گذشت تا رضایت خدا را بدست بیاورد.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:

ما دو جوان 25 ساله هستیم که صاحب کلکسیون های کاملی از خطاهای ریز و درشت هستیم. سال گذشته به سبب شغل مان با کتابی آشنا شدیم که در رابطه با حقایقی در قرآن بود و هر دوی ما آن کتاب را چندین بار خواندیم و به بزرگی صاحب مطلق آن ایمان آوردیم. بعد از خواندن این کتاب ،نمازخوان شدیم البته دور از چشم خانواده و دوستان. ما این نمازهای پنهانی را خیلی دوست داشتیم. بعد به ماه رمضان رسیدیم که یکی در میان روزه گرفتیم. زیاد هم آسان نبود و بعد دل مان برای همان سختی ها تنگ شد. و در آخر هم محرم امسال و حضرت ابوالفضل. ما در شب عاشورا معجزه دیدیم. بهشت شبیه همان حسینیه ای بود که در آن عزاداری می کردیم. از عاشورا تا بحال فکر می کنم که گنجی بدست آورده ام که فکر می کنم خیلی با ارزش است و آن آرامش و حس تنها نبودن است. مگر می شود در کانال فاضلاب زندگی کرد و رنگ و بو نگرفت؟ این روزها از همه چیز می ترسم از تلویزیون ،ضبط ،کامپیوتر، موبایل، زنگ در خانه و رهگذرهای خیابان و فکر می کنم که همه ماموریتی دارند و آن دزدیدن گنج من است. چکار کنم با این توشه کم و دزدهای بسیار و راه طولانی که در پیش داریم ؟

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: دنیا به میدان مین تشبیه شده است که باید از آن گذشت .بعضی ها چطور از آن گذشتند؟ وقتی ما می گوییم که کتابی این جوانان را هدایت کرده است همه می خواهند دنبال آن کتاب بروند. ما غافل هستیم زیرا سر راه همه ی ما از این کتاب ها وجود دارد. میلیون ها انسان سیب به سرشان افتاد ولی فقط نیوتن دنبال آن رفت و جاذبه ی زمین را کشف کرد. این کتاب هم چندین نسخه بوده است. که تعداد زیادی آنرا خوانده اند ولی تکان نخورده اند. از این روضه ها، نفحات و کتاب ها زیاد هستند. خداوند هرکس را یک جوری تکان می دهد. ما باید بخواهیم تا تکان بخوریم.
پس خداوند همه را تکان می دهد تا متنبه بشویم. ما باید نفحات را بگیریم تا از دست مان نرود. مَثَل این جوان مَثَل کسی است که از تهران می خواهد به مشهد برود. اگر بخواهد پیاده برود چند ماه در راه است و آذوقه ندارد. اگر با هواپیما برود نیاز به آذوقه ی زیادی ندارد. این هواپیما امام حسین(ع) است. سرعت سفینه امام حسین(ع) از همه بیشتر است و بلیط آن همان اشکی است که می ریزیم. سرعت زیاد امام حسین(ع)، ما را با این توشه ی کم به مقصد می رساند. پس به مجلس عزاداری امام حسین (ع)برویم، گریه کنیم تا با این کشتی به مقصد برسیم. اگر دست مان در دست امام حسین(ع) باشد نباید نگران چیزی باشیم.
ماه صفر ماه بلاهای اهل بیت است. در این ماه زیاد صدقه بدهید و دعا بخوانید .اهل بیت امتحان پذیر بودند، تکلیف شان را پیدا کردند، صبور و شاکر بودند. انشاءالله خداوند ما را هم مثل اهل بیت امتحان پذیر، صابر و شاکر قرار دهد.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:

من مادری 39 ساله هستم و بعد از فوت همسرم، پنج سال است که از صبح تا شب کار می کنم تا بتوانم از دو پسر 19ساله و 14 ساله ام مراقبت کنم. به تازگی دچار مشکل بزرگی شده ام که نمی دانم چکار کنم. پسر 19 ساله ی من که در سال دوم دانشگاه در رشته ی برق مشغول به تحصیل است و معتقد به مسائل دینی است ،اخیرا کاهل نماز شده و مخصوصا نمازهای صبحش قضا می شود. و نصیحت های من تاثیری ندارد. او می گوید که می خواهم در مورد دین اسلام تحقیق کنم که واقعیت دین را بفهمم. چون همه ی شما به این دلیل مسلمان هستید که پدر و مادرتان مسلمان بوده اند و مسلمانی به شما ارث رسیده است و این اسلام وراثتی هیچ ارزشی ندارد. اخیرا متوجه شده ام که در خوابگاه ایشان پسری است که به مدت ده سال است که در مورد ادیان تحقیق می کند. نمی دانم به چه نتیجه ای رسیده است و چه دینی دارد ولی می دانم که پسرم با صحبت با او به شک و تردید در دین رسیده است. من خواب و خوراک ندارم. من به پسرم می گویم که تحقیق کردن در مورد دین اسلام اشکالی ندارد ولی از اینکه از چه کسی و از چه منبعی تحقیق بکنی مهم است. و عناد و لجبازی نداشته باشی. من آنها را به سختی بزرگ کرده ام و از خداوند فرزندان صالح خواسته ام .نمی دانم چکار باید بکنم ؟

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: آیا وراثتی بودن، دلیل بر بی ارزشی است؟ هر چیزی که به ارث برسد ارزش ندارد؟ صرفا وراثتی بودن نمی تواند دلیل بی ارزشی یا با ارزشی باشد. مثلا اگر شما زمینی از پدرتان به ارث می رسید آنرا کنار می گذاشتید و می گفتید که باید در مورد آن تحقیق بکنم که چرا به من ارث رسیده است؟
ایشان در مورد این زمین به سه طریق می تواند تحقیق کند: 1- خودش کارشناس زمین باشد. 2- خودش کارشناس نباشد و سراغ کارشناس برود و ارزش آنرا بفهمد. 3- نه خودش کارشناس است و نه دسترسی به کارشناس دارد. وقتی می بیند که عده ای می خواهند این زمین را از جنگش در بیاورند، معلوم می شود که این زمین ارزش دارد. به فرض که قبول کنیم اسلام این آقا وراثتی است. صرف وراثتی بودن چیزی ،نه ارزش است و نه ضد ارزش. یا شما خودتان کارشناس دین هستید و اسلام را بررسی می کنید و می بیند که اسلام مطابق روز است و اسلام را نگه می دارید. یا اینکه سراغ یک کارشناس دین می روید و ارزش های اسلام را می پرسید تا ببینید که باید آنرا نگه دارید یا خیر. راه سوم این است که بفهمی چرا تمام دشمنان خدا دنبال این هستند که اسلام را از شما بگیرند. زیارت ، محرم،عزاداری و نماز را از ما بگیرند. شما فکر نمی کنید که اینها گوهری است که آنها می خواهند از ما بگیرند؟ ایشان از هر روشی که برود ارزش اسلام را متوجه می شود. پس شما از نگاه سارقان اسلام می توانید بفهمید که اسلام چقدر ارزش دارد. چرا تمام شبکه های ماهواره ای و سایت ها دشمن می خواهد اسلام را از جوانان ما بگیرند؟ آنها می خواهند اسلام را از شما بگیرند و شما را خلع سلاح کنند.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:

من معتاد به نگاه حرام هستم، چند بار توبه کرده ام ولی باز توبه شکستم. می گویند که اگر به گناه علاقه داشته باشیم دعای مان به آسمان نمی رود. یعنی من دیگر توبه نکنم؟

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: جوانی باتیپ خاصی نزد آیت الله بهجت نشستند و از ایشان سوال کردند و همراه آقا حرکت کردند. و به منزل آقا رفتند. جوان بعد از مدتی بیرون آمد. از جوان سوال کردند که از آیت الله بهجت چه می پرسیدی،ایشان گفت: من به آقا می گفتم که معتاد به نگاه حرام هستم و آقا می فرمود :توبه کن . ولی من می گفتم: نمی توانم و این جملات تکرار شد. آقا فرمود: اگر نمی توانی گناه را ترک کنی، استغفار را ترک نکن. وقتی لکه ی سیاه( گناه)روی هم جمع بشود، جِرم ایجاد می شود. هر استغفاری یک پاک کن است و نمی گذارد که این جرم سنگین بشود. درست است که هر چه سیاهی را پاک کنی باز ته آن می ماند ولی خداوند غفار است. هیچ کس حق ندارد مردم را از رحمت خدا ناامید کند. پس برای هرگناه تان ، یک استغفار بکنید. آیه 33 سوره انفال می فرماید: وقتی شما در حال استغفار هستید خدا شما را عذاب نمی کند. روایت داریم: اگر نمی توانید خودتان را به حمام توبه برسانید، با عطر توبه خودتان را خوش بو کنید. شما به این روایت عمل کنید. اگر می خواهیم گناهان در وجود ما نهادینه نشود، تجسس ،تجسم و تخیل نکنیم.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:

بعضی وقت فکر می کنم چشمهای ما که به گناهان زیادی آلوده است چگونه می تواند جمال امام مهدی(عج) را ببیند ؟من که امروز نمی توانم نگاهم را از حرام کنترل کنم چگونه می توانم روبروی امام زمان(عج) بایستم و خودم را محب و شیعه بنامم؟ چگونه می توانم گناهانی که از ناحیه چشم ،ایمان مرا نشانه گرفته اند را ترک کنم؟

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: بنظر من بیماری چشم همگانی شده است. بترسیم از اینکه این بیماری چشم ما را از درک حضور امام زمان(عج) محروم کند. در مورد کنترل چشم سه نکته وجود دارد: ا-در نگاه های مان تجسس نکنیم. بخاطرهمین می گویند یک نظر به صحنه ی حرام اشکالی ندارد. گاهی بعد از نگاه اول ،نگاه بعدی عمیق تر است و با اختیار همراه است. تجسس یعنی تداوم نگاه و دقت در آن نگاه با اختیار است. 2- در نگاه های مان تجسم نکنیم. بعضی ها فایل های گناه را از ذهن شان پاک می کنند ولی بعضی ها آنرا برای لحظه ی خلوت نگه می دارند. امام صادق(ع) می فرماید: نگاه به حرام تیر مسموم شیطان است. گاهی تیر مسموم را درمی آوریم ولی زهر اثر خودش را می گذارد. 3- در نگاه های مان تخیل نکنیم. گاهی فردی یک صحنه را می بیند و با آن یک سریال درست می کند. یعنی آنرا پردازش می کنند. تجسس، تجسم و تخیل بیماری چشم را عمیق می کند.
اگر عمر، کلام و قلم علامه محمدتقی جعفری بابرکت شد بخاطر عنایتی بوده که امیرالمومنین به ایشان کرده است. علامه می نویسد: در شب تولد حضرت فاطمه (س)در گرمای نجف با عده ای ایشان نشسته بودیم. آقا شیخ حیدر اصفهانی مجلس را گرم می کرد. ایشان گفت که من یک عکس دختر زیبای برگزیده ی سال را به شما نشان می دهم. آیا شما یک عمر زندگی حلال با این زن زیبا را انتخاب می کنید یا یک لحظه نگاه به امیرالمومنین را؟ ایشان طلبه های جوان را بر سر دو راهی گذاشت. هر کدام از طلبه ها جوابی دادند. رئیس مدرسه گزینه ی اول را انتخاب کرد، نفر بعدی هم همین طور و نفر سوم گفت که وقتی ما بمیریم امیرالمومنین را می بینیم، پس چرا این عیش حلال را از دست بدهیم. نفر بعدی علامه بود. علامه ندیده آن عکس را رد کرد یعنی حتی یک نظر هم نگاه نکرد. و گزینه ی دوم را انتخاب کرد. علامه می گوید: حالم منقلب شد و به عالم مکاشفه رفتم. به حجره آمدم و مثل اینکه خوابم برد. دیدم در اتاق بزرگی علما نسشته اند. و امیرالمومنین هم در صدر مجلس نشسته است. من آقا را نگاه می کردم و آقا هم مرا نگاه می کرد. از آن حالت درآمدم. اطرافیان منقلب شدن حال مرا دیدند و سوال کردند و من داستان را به آنها گفتم. علامه به عشقش رسید ولی آنها به خیال شان هم نرسیدند. مدیر مدرسه به شیخ حیدر گفت که امشب بد جوری ما را امتحانی از ما کردی و آبروی ما را بردی.
این دیده نیست لایق دیدار تو
چشم دگر بده که تماشا کنم تو را.
چشمی که می خواهد در عزای امام حسین(ع) گریه کند، و صورت مهدی را هم ببیند، آیا می تواند تا قبل از روضه هر صحنه ای را در فیلم ها ببیند و با تخیلش هم بازی کند؟ علامه جعفری از یک تخیل حلال گذشت و مزدش را هم گرفت. مواظب باشید که نگاه های هوس انگیر ما را از آقا جدا نکند. اگر ما با امیرالمومنین عهد ببندیم و آنرا به عقد تبدیل کنیم و تا آخر عمر روی آن می مانیم(بیعت) ،مزدمان را هم می گیریم.
امیرالمومنین غصه ی خدا را می خورد که چرا کسانی که می گویند :خدا را قبول داریم در بحث ولایت خدا را قبول نمی کنند وخودشان را قبول دارند. اگر ما خدا را قبول داریم باید ولی خدا را هم بپذیریم.
انشاءالله خداوند توفیق معرفت و محبت ولایت ،اطاعت، تسلیم و مجاهدت در راه ولایت را به همه عنایت بفرماید.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:

من دختری هستم که عاشق آرایش کردن هستم و آرایش هم برای دل خودم است. و آرایش من، برای جلب توجه دیگران نیست. من وقتی بیرون می روم به سر و وضع خودم می رسم تا دلم شاد بشود. آیا این کار من ایرادی دارد؟

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: کار ایشان اشکالی ندارد ولی کمال نامهربانی، بی انصافی و ناسپاسی به حضرت حق است. قرار نیست که هر کس به دل خودش عمل کند. قرار است که همه به امر خدا عمل کنند. موتورسواری که در پیاده رو موتورسواری می کند و امنیت مردم را به خطر می اندازد، می گوید :دلم می خواهد به پیاده رو بروم و در واقع به خواسته ی دلش عمل کرده است. کسی که در دم بیمارستان بوق می زند می گوید که من می خواستم شاد باشم بوق زدم و اِلا قصد کار دیگری ندارم. اگر این حرف ها عاقلانه است حرف این خانم هم عاقلانه است. وقتی ما کاری می کنیم که به دیگران آسیب و ضرری می رسد، باید روی دل خودمان پا بگذاریم. اگر شما به حرف خدا گوش بدهید و حق کسی را ضایع نکنید می توانید به حرف دل تان عمل کنید. این خانم حرف خدا را ضایع کرده است زیرا در قرآن داریم که زنها نباید زینت و آرایش خودشان را آشکار کنند مگر برای همسران و محرم هایشان. در اینجا شما نمی توانید به دل تان عمل کنید زیرا ناسپاسی خدا می شود. این خانم به چهار گروه لطمه می زند: 1-در خیابان جوان عفیف نمی خواهد به چهره ی این خانم نگاه کند بنابراین به خودش فشار می آورد و سرش را پایین می اندازد. پس این فرد اذیت می شود و حقش ضایع می شود زیرا می توانست راحت در خیابان راه برود. مثل فردی که وقتی آلودگی هوا وجود دارد مجبور است که ماسک بزند. 2- به جوان بی بند و بار هم ظلم می شود زیرا این جوان وقتی خانم را در خیابان می بیند ازدواجش عقب می افتد چون مجانی دارد نیازش را برطرف می کند. فرد باید نیازش را با ازدواج تامین کند نه با هرزگی و چشم چرانی. 3-چنین خانم هایی به ما می گویند که چرا ازدواج های مان عقب افتاده است. متاعی که باید گران بفروشند دارند مفت در خیابان حراج می کنند یعنی دارند به خودشان ظلم می کنند.4- به متأهل ها هم ظلم می شود زیرا آقایان متأهل چشم شان به این خانم می افتد که خیلی مرتب است ،وقتی به خانه می روند خانم را درآشپزخانه می بینند که خیلی مرتب نیست و بخاطر همین، قیافه ها را مقایسه می کند و شروع به بهانه گیری می کند و زندگی بهم می ریزد. پس بی حجابی حق الناس است و باید این خانم ها تغییر رویه بدهند.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:

اگر جوان نگاهش را از نامحرم بردارد اجرش باخداست. آیا فقط منظورشان جوانان پسر است؟ در جامعه وضعیت حجاب پسرها بهتر از دخترخانمها نیست . پس اجر دختران جوان که چشم شان را می پوشانند چطور؟ در ضمن شرایط دخترها سخت تر است زیرا نمی توانند از آقا پسرها خواستگاری کنند.

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری:  ارزش گذاری در دنیا با طلا سنجیده می شود. بالاترین مدالی که به هر کس می دهند مدال طلاست. خدا هم یک سیستم ارزیابی دارد. هر کاری را که خدا بخواهد بگوید قیمتش خیلی بالاست می فرماید: مانند مجاهد در راه خدا. یا مثل کسی که در خون خودش غلطیده است یا مثل شهید مرده است. خوش به حال کسانی که امروز بدون اینکه در جنگ شرکت کنند ثواب شهید را می گیرند. سوال می کنند آیا کسی بالاتر از شهید هست؟ پیامبر می فرماید: بله،آن جوانی است که عفت نفس پیشه کند. و چشمش را ازحرام بپوشاند(چه دختر چه پسر) مثل شهید است و بلکه بالاتر از شهید.
پس دخترها و پسرها چشم های شان را پایین بیندازند تا اجر شهید به آنها بدهد. و ما را با شهدای عزیز محشور بگرداند. خدایا ما را مثل شهدا، یار و ناصر دین و بلندکننده پرچم دین قرار بده.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:

نامه ی دخترخانمی را خواندید که به دلیل داشتن حجاب و خواندن نماز از محل کارش اخراج شده بود و از خواستگاران به ظاهر متدینی که برایشان قد و وزن و وضعیت مالی و تعداد خواهرها وبرادرها سوال می کردند گلایه کرده بود.علی رغم اینکه این دختر خانم تاکید کرده بود که پاسخ سوالش را به آخرت حواله ندهید ولی باز شما در پاسخ به آن سوال از وعده های خدا درآن عالم وآخرت گفتید. من هم مشکلی مشابه آن دختر خانم دارم و دوست داشتم که پاسخ شما یک پاسخ دنیایی باشد و رویایی نباشد.

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری:  دین روی حرفش ایستاده است. آیا خانه ای بدون ستون ساخته می شود؟ وقتی ما می گویم: یکسری مسائل اصول دین است یعنی ستون دین است. اگر می گوییم :خدا باوری، معاد باوری، امام باوری و عدل باوری ستون دین است، پس نمی توانیم آنها را کنار بگذاریم و جواب دیگری بدهیم. معاد یکی از اصول دین است و اگر ما در تمام صحنه های زندگی مان این اصول را در نظر نگیریم نمی توانیم جلو برویم.
اگر بهشت و جهنم نبود آیا ما نماز می خواندیم؟ خیر،معلوم نبود. اگر معاد نباشد ما چطور صبح بلند می شویم و نماز می خوانیم ؟ آیا با پاسخ های دنیایی می توانیم خودمان را توجیه کنیم؟ پس باید اعتقادی به آخرت باشد، این ستون است. اگر اعتقاد به معاد نبود واجبی محقق نمی شد. اگر بهشت و جهنمی نبود، در جبهه رزمندگان روی مین نمی رفتند. ما چقدر می توانیم پول به فردی بدهیم که روی مین برود و پاهای قطع بشود؟ امام حسین (ع) برای اینکه ترغیب به جنگ را زیاد کند ،بین دو انگشتش جای یارانش را در بهشت نشان داد. الان که اعتقاد به معاد وجود دارد، معصیت هایی انجام می شود. آیا اگر جهنم نبود ما ترک معصیت می کردیم؟ معصیت خیلی شیرین است و ما بخاطر عذاب جهنم معصیت را ترک می کنیم. اگر جهنم و بهشت نبود آیا ما به مردم خدمت می کردیم؟ اگر بهشت و جهنم نبود کسی به فقیر کمک نمی کرد. خدا می فرماید که در دنیا به فقیر کمک کنید من در آخرت هفت صد برابر به شما پاداش می دهم. تا معادباوری نباشد واجبات انجام نمی شود و ایثار و فداکاری اتفاق نمی افتد .پس ساختمان دیانت روی ستون معاد باوری بنا می شود.
وقتی این دخترخانم معتقد به معاد باشد تمام دست رد زدن به سینه ها او را آرام می کند. می گویید: ممکن است در دنیا بخاطر داشتن دیانت ،کسی به من کار نداد ولی خداوند در آخرت بهشت را به من می دهد. آقای کارخانه دار اگر به اطرافش نگاه کند، می تواند افراد متدین را جذب کار کند. اگر متدین ها به اطراف شان نگاه کنند می بینند که می توانند برای ازدواج ،کار و درمان افراد متدین واسطه بشوند.
به شرکت هایی که خانم های باحجاب را رد می کنند می گویم: اگر در شرکت یا فروشگاه شما خانمی حجاب را رعایت نکند و آرایش آنچنانی داشته باشد چقدر پول بیشتر گیر شما می آید ؟ شما با خروج از دین دارید ،پول بیشتری بدست می آورید. این سود بیشتر می ارزد یا دعای امام رضا (ع) یا لبخند رضایت امام زمان(عج)؟ پس به این گناه نزدیک نشوید.و به همه بگویید که من می خواهم احیاگر دین باشم تا دعای امام رضا(ع) شامل حال من بشود.
آیا صرفه جویی در دفتر بیمه می ارزد یا دعای امام رضا(ع)؟ شهدا حاضر شدند که جان شان را بدهند و تبسم امام زمان(ع) را بگیرند. شما هم از مقداری سود بگذرید تا تبسم مهدی فاطمه را داشته باشید.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:

سوال- من یک نوجوان چهارده ساله از یک خانواده ی معتقد و متدین هستم. کلاس پنجم ابتدایی بودم که در مرکز استعدادهای درخشان قبول شدم. اما واقعاً باور دارم که قبولی من لطف خاص خداوند متعال بود. البته من هم تلاش کردم و گاهی از سنگینی کتاب های درسی وقت شام و ناهار را گم می کردم. ولی با این حال همه از لطف خدا و اهل بیت بود. الان دو سال از قبولی من می گذرد و در این مدت در بهترین مدرسه درس خواندم و موفق بودم. ما جوان ها در شرایط سنی بدی هستیم. شب قدر بود که از امام جماعت شنیدم که گفت اگر جوانی در مقابل نامحرم سر خود را به زمین بیندازد خداوند متعال به اندازه ی آن چه که در زمین است به عنوان ثواب به او عطا می کند. از آن موقع من در خیابان نگاهی به نامحرم نکردم اما وسوسه های شیطانی و لذات دنیوی من را رها نمی کنند. و گاهی اوقات به صورت لحظه ای من را به معصیت می کشانند. بعد از ارتکاب گناه سریعاً پشیمان می شوم اما خسته شده ام. می ترسم خدا از دست بنده ی گناه کار خود ناراحت شده و الطاف خود را از من دریغ کند.

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: این افراد یاد آور سی و شش هزار شهید دانش آموز هستند که در همین سن به بالاترین مقام رسیدند. در روایتی از رسول الله داریم که کسی که عفت پیشه کند و خود را از گناه نگاه دارد، مقام او از شهید هم بالاتر است. خدا می گوید که بالاترین مقام این عالم مقام شهادت است. آقایان وخانم های محترمی که عفت و حیا را یک مقدار کم رعایت می کنند، در این حوض، آب آلوده وارد می کنند. به همین خاطر بچه های ما نسبت به اصل حوض جمهوری اسلامی بدبین می شوند. این افراد مقصر هستند. یک استاد مشاوره می گفت که یک خانمی که یک ساعت با وضع بدی در کنار خیابان می ایستد خبر ندارد که چند زندگی را متزلزل می کند. عده ی زیادی از آقایان از مقابل این خانم می گذرند و قیافه ی او را می بینند اما زمانی که به منزل می روند قیافه ی همسر خود را به گونه ی دیگری می بینند که مشغول لباس شستن و کارهای خانه است. یعنی ظاهر همسر خود را نسبت به آن زنی که در خیابان خیلی دیده اند بسیار متفاوت می بینند. به این صورت زندگی متزلزل می شود. این ها همه حق الناس هایی است که به گردن این کم حجاب های کنار خیابان است. ما باید به عنوان مطالبه ی خدا و امام زمان از آحاد مردم بخواهیم که حیا و عفت حفظ شود. لغزش پای این نوجوان هم باز به این دلیل است که برخی افراد آب آلوده می آورند. لرزش پا به دلیل یک عکس، یک فیلم، یک دوست ناباب و مانکن های مغازه ها است. شاید برخی افراد بگویند که چرا دولت افرادی را مأمور نمی کند. دولت نمی تواند برای همه ی افرادی که می خواهند برای چشمه آب بیاورند بازرس بگذارد. باید همه ی افراد با همان اصل مترقی امر به معروف و نهی از منکر مراقب هم باشند. چقدر خانم های مدیران جمهوری اسلامی می توانند بر روی همسران خود تأثیر بگذارند. ظهر و شب از آنها بپرسند که کاری برای اسلام کرده اند که سر آنها بالا باشد. از آنها بپرسند که کاری کرده اند که آب آلوده وارد حوض نشود تا مبادا بچه ی خود و دیگران فردا به گناه بیفتد. همه ی ما مسئول هستیم. باید همه ی ما به زیبایی از مسئول بزرگوار بپرسیم که کاری برای اسلام کرده است یا خیر. یک جوانی یک بار به من گفت که حضرت یوسف یک زلیخا داشت ما هر روز صدتا زلیخا می بینیم. از طرفی بستر ازدواج سخت شده و از طرف دیگر بستر گناه در همه جا پهن شده. این جوان می خواهد از راه حلال خود را ارضاء کند که نمی شود از راه حرام که گناه دارد و عاقبت او خراب می شود. پس این جوان چکار باید بکند. این فیلم ساز جمهوری اسلامی فکر نمی کند که یک سنت غلط را به جوان نشان داده باشد. گاهی اوقات بد آموزی برخی فیلم ها و سریال ها بیشتر از آموزش های درست آن است. مبادا مردم را به اصل اسلام بدبین کنیم. همه ی افراد آرزوی این حوض تمیز را می کنند مبادا کاری کنیم که مردم آرزوی حوض آلوده ی زمان طاغوت را بکنند. خانواده ی یک چنین جوان های پاکی باید به آنها امید بدهند. باید این جوانان توجه بیشتری بکنند. نگذاریم خدای ناکرده نا امیدی او را از مسیر و استقامت باز دارد. اصولاً غلبه ی بر گناه هم سخت و هم آسان است. ابتدای آن سخت است اما با تمرین آسان می شود. ما برای مبارزه ی با شیطان باید تمرین کنیم. راه مبارزه ی با شیطان سه چیز است: یک استعاذه، دائماً بگوییم اعوذ بالله من الشیطان الرجیم. دوم: دست ما در دست اهل بیت باشد. سوم: دست ما در در دست مسجد و روحانیت باشد. انشاء الله خداوند همه ی ما را از شیاطین جن و انس نجات دهد.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:

سوال- چند روز پیش در خبرها خواندم که عده ای سارق مسلح در یکی از شهرها به یک طلافروشی حمله کردند. با ورود نیروی انتظامی به ماجرا یکی از سارق ها که نتوانسته بود فرار کند اقدام به خودکشی کرد. البته صاحب طلافروشی نیزدر این ماجرا به قتل رسید. نکته ی قابل توجه این بود که تصاویری که در سایت ها از این سارق انداخته بودند، حلقه ی نامزدی در دست او مشخص بود. همین مسئله موجب بروز اظهارنظرهای مختلفی در مورد این خبر و تصاویرمربوط به آن شد. اظهار نظری که توجه من را به خود جلب کرد این بود که برخی از آدم ها نوشته بودند این مسئله بخاطر وجود مشکلات اقتصادی در جامعه است که موجب شده این جوان تازه داماد دست به سرقت مسلحانه به طلافروشی بزند. برای حرف خود نیز به این حدیث استناد کرده بودند که پیامبر(ص) می فرمایند: اگر فقر از یک در وارد شود ایمان از در دیگر خارج می شود. آیا واقعاً این جمله از پیامبر (ص) است؟ درضمن وجود مشکلات اقتصادی در جامعه دلیلی بر این کارها می شود یا خیر؟

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری:  می گویند :در زمان های خیلی قدیم که امکاناتی مانند امروز برای آب رسانی وجود نداشته، مردم از آب انبارها استفاده می کردند. در شهری آب انباری بود که مسئولین آن را تمیز نمی کردند بنابراین آب آن آلوده شده بود. حتی برای پر کردن آن نیز از برکه های آلوده ی اطراف شهر استفاده می کردند. مردم کم کم از آلودگی این آب خسته شدند. بزرگان شهر تصمیم گرفتند کاری کنند به همین خاطر همگی دست به دست هم دادند و یک آب انبارجدید با اصول بهداشتی ساختند. البته مشکل تنها با ساختن آب انبار حل نمی شد برای پرکردن آن نیز نیاز به آب تمیز بود. عده ای را مأمور کردند تا چشمه ی آب زلالی را پیدا کنند. تلاش ها به نتیجه رسید و چشمه ی تمیزی پیدا شد اما یک مقدار از شهر دور بود. به همین خاطر پرکردن آب انبار از آن چشمه کار سختی بود. برای حل این مشکل تصمیم گرفتند همگی با هم و در یک تاریخ مشخص ظرف های آب را بردارند وبه چشمه بروند و آب انبار را پر کنند. برخی از افرادی که راحت طلب بودند وقتی دیدند که راه چشمه دور است تصمیم گرفتند به همراه مردم برودند اما با ظرف خالی بازگردند. بسیاری از مردم همین نقشه را ریخته بودند. صبح روزی که قرار بود آب بیاورند عده ی زیادی از مردم با ظرف خالی بازگشتند و عده ای نیز ظرف های خود را از همان منابع آب آلوده ی نزدیک شهر پر کردند و به داخل آب انبار ریختند. همه ی افراد، شب تشنه شده بودند. عده ای سازندگان آب انبار جدید را مقصر می دانستند. مثل انقلاب اسلامی مثل آب انبار جدید است. مردم ما قبل از انقلاب از آب انبار آلوده مصرف می کردند. امام، شهدا و مردم مملکت به فکر افتادند حوض را تغییر دهند. به همین خاطر ظرف آب جدیدی به نام انقلاب اسلامی ساختند. قرار شد همه ی ما از سر چشمه ی اسلام آب برداریم و به داخل حوض بریزیم. ما فکر کردیم که چشمه ی اسلام خیلی دور است اما چشمه ی اسلام نیز مانند چشمه ی داستان زیاد دور نیست. یک قدم ما برداریم خداوند ده قدم به سمت ما برمی دارد. اما برخی افراد باز هم اشتباه کردند و از همان برکه های آلوده آب به داخل حوض ریختند. برخی نیز ظرف را خالی آوردند. الان که حوض آب لازم را جمع نکرده برخی افراد در ذهن خود امام را مقصر می دانند که چرا حوض جدید آلوده است. این افراد غیر منطقی هستند. اگر حدس سوال کننده درست باشد و این آقا به دلیل مشکلات اقتصادی دست به دزدی زده باشد، مقصر جمهوری اسلامی است یا مقصرهمه ی ما هستیم؟ در این سی و پنج سال آمار قابل توجهی از افراد ظرف را خالی یا همراه آب آلوده آوردند. متأسفانه این افراد مردم را به اسلام بدبین می کنند. پیامبر اسلام در شبی که به معراج رفتند این جمله را بر سر در جهنم دیدند: خدا کسانی را با عمل خود به اسلام یا اهل بیت اهانت می کنند ذلیل می کند. کسانی که در این سی و پنج سال ظرف خالی یا همراه با آب آلوده آوردند و به داخل حوض ریختند اهانت کنندگان به اهل بیت و اسلام هستند. کارمند، کارگر، معلم یا روحانی و... تفاوتی ندارد. هرکسی که به وظیفه ی خود عمل نکرد و آب آلوده به داخل حوض ریخت در بدبین کردن مردم شریک است. این روایت از پیامبر که اگر فقر از دری بیاید ایمان از در دیگر خارج می شود درست اما برخی از روایات خطاب آن به مسئولین است و برخی نیز به مردم است. خطاب این روایت بیشتر به مسئولین است. باید حواس آنها باشد که این جاده لغزنده است. این به آن معنا نیست که هروقت فقر آمد افراد باید با اسلحه بروند تا برای خرجی خانه ی خود پول بیاورند. معنای آن این است که مسئولین بدانید اگر برنامه ریزی خوبی نکردید و جاده لغزنده شد احتمال دارد پای برخی افراد سر خورده و شیطان سوء استفاده کند. اصولاً شیطان فوق تخصص نیاز شناسی است. شیطان به این جوان می گوید مگر شما نیاز ندارید، در جواهر فروشی پر از پول است اگر یک اسلحه ی تقلبی هم بردارید و بروید می توانید پول را بگیرید. به همین خاطر یکی از مهمترین سفارشات امام بزرگوار، رهبر فرزانه و مراجع تقلید به مسئولین این است که یک فکری برای گرانی و معیشت بکنید. چون این افراد بیش از همه می دانند که اگر فقر بیاید جاده لغزنده می شود. اما این روایت مجوز به کسی که در فقر افتاده نمی دهد. به ما می گویند که باید تلاش و قناعت کنیم. یکی از ارزش های دین خدا ازدواج و تشکیل خانواده است. برای یاری دین خدا و این ارزش نباید خانواده ها عروس و داماد را برای خرج بیشتر تحریک کنند. بلکه باید آنها را برای خرج کمتر قانع کرد. مبادا این افراد را در فشار فقر بگذاریم تا طعمه ی شیطان شوند و اسلحه به دست گرفته و خود دیگران را به نابود بکشند. اگر کسی ظرف خالی آورده و یا داخل آن آب آلوده ریخته باشد در تمام مشکلات جامعه سهیم است. مسئولین باید تلاش کرده و بستر را پاک کنند تا شیطان سوء استفاده نکند. در ضمن مردم نباید این روایات را مجوزی برای خلاف خود بدانند. اگر فقر از دری وارد شد ما اجازه نداریم ایمان را از در دیگری خارج کنیم. اتفاقاً ما باید تلاش کنیم که در هر شرایطی ایمان خود را حفظ کنیم. افراد زیادی بوده اند که با تمام مشکلات صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشتند و حتی کوچکترین اعتراضی نکردند. هر مسئولی در هر لباسی پارتی بازی، حزب بازی، رشوه خواری و حق و ناحق کند آب آلوده به این حوض می ریزد. اگر فردا جوانان ما به امام بزرگوار، برپا کنندگان انقلاب و جمهوری اسلامی جسارت کردند گناه آن به پای این افراد نوشته می شود. البته همه ی مشکلات مملکت ما مربوط به کم کاری نیست، بخشی از آن مربوط به بیرون است. غفلت ما فرصت طلبی دشمن است. مردم ما به خاطر خدا در برابر مشکلات بیرونی تحمل می کنند اما در برابر مشکلات درونی تاب و تحمل ندارند. اگر همه ی ما کم نگذاریم و چشمه ی زلال اسلام بنوشیم مشکلات برطرف می شود.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:

سوال – من یک پسر 22 ساله هستم و می خواهم تفریح سالم بکنم ولی راهش را پیدا نمی کنم . خیابان ها از ماهواره بدتر شده و ماهواره هم برای گرفتن دین از جوانان فعالیت می کند. فضای اجتماعی و اینترنت هم شده لغو و یکسری مطالبی که جز غیبت و مسخره کردن و رابطه ی راحت دختر و پسر چیزی در آن پیدا نمی شود. مساجد هم پر شده از بحث های سیاسی که پسند من جوان نیست. پس من جوان مسلمان ایرانی که نه به رابطه ی با نامحرم علاقه دارم و نه مشتاق بحث های سیاسی هستم باید چکار کنم؟ چرا ما به اینجا رسیده ایم که برای تفریح کردن مان به چه کنم چه کنم افتاده ایم

mandegari.jpgپاسخ حجت الاسلام ماندگاری: باور کنیم که تفریح و نشاط یکی از اصول اساسی دین ماست. ما اعتقاد داریم که اگر در زندگی مان نشاط، طراوت و شادابی نداشته باشیم،حیات نداریم زیرا حیات بی نشاط، حیات نیست ،مردگی است.و در این صورت ما نمی توانیم بندگی خدا را بکنیم. لذا به ما عبادت ،معرفت و زیارت بانشاط را توصیه کرده اند. دین در نشاط و تفریح ما کم نگذاشته است. و با آن مخالف نیست. روایت داریم که مومن همیشه تبسم بر لب دارد و ناراحتی اش در قلبش است. اسلام به ذات خود  عیبی ندارد، هر عیبی که هست از مسلمانی ماست.
دستورات و برنامه های اسلام شبیه یک پازل است. اگر به یک پازل نقشه ی ایران توجه کنیم می بینیم که 31 استان دارد. هیچ کدام از استان های ما شکل هندسی دقیقی ندارند. مثلا ما استان اصفهان یا خراسان را از نقشه در می آوریم و می بینیم که کج و معوج است، بعد می خواهیم آنرا با قیچی صاف و مرتب کنیم. وقتی ما این کار را می کنیم این قطعه ،دیگر در پازل جا نمی گیرد و زیبایی اش را از دست می دهد . بالاترین عامل بی نشاطی ما این است که ما قطعه پازل را از نقشه ی دین در آورده ایم و آنرا قیچی کرده ایم. در پازل دین ،ازدواج یک امر بانشاطی است. دین مراحل ازدواج را مثل انتخاب ، مراسم و ... طراحی کرده است که قدم به قدم آن شادی آور است. ما قطعه ی ازدواج را درآورده ایم ،ما انتخاب و سن آنرا تغییر داده ایم و فرهنگ و آدابش را کم و زیاد کرده ایم .بخاطر همین ازدواج علاوه بر اینکه نشاط نمی آورد، گاهی غم و غصه های ما را هم زیاد می کند.
جوانی به من گفت که من تازه داماد هستم. من و عروس صبح تا شب کار می کنیم و شب با خستگی زیاد در کنار هم هستیم. اگر ما سه سال باهم کار کنیم قسط مراسم عروسی تمام می شود. چه کسی گفته که شما این کار را بکنید؟ حتما چشم و همچشمی .قرار بود که ازدواج نشاط بیاورد ولی برای این جوانان غم و غصه آورده است. این جوان با کدام تفریح غصه اش از بین می رود. ما ازدواج را تغییر داده ایم، این ازدواج دینی نیست. در مکتب ما کار هم عبادت و هم تفریح است. امیرالمومنین می فرماید: بهترین تفریح کار است. ما به بهانه ی دنیا مجازی ،فعالیت بدنی کار را از خودمان گرفته ایم و نشاط نداریم.
ما یک نوشیدنی تلخ داریم. چقدر باید در آن شکر بریزیم تا شیرین بشود؟ خداوند در پازل دین همه چیز را گوارا گذاشته است، ارتباط زن و شوهر ،خواهر و برادر و تحصیل را گوارا گذاشته است. فردی انتخاب رشته اش را به دلخواهش نکرده و بخاطر فامیل و چشم وهم چشمی رشته ی دیگری انتخاب کرده است و الان می خواهد آنرا شیرین کند. و می گوید که چرا تلخ است. تقصیر اسلام چیست ؟ ما نباید به قطعات اسلام دست بزنیم. زیرا اسلام در این نقشه همه چیز را گوارا گذاشته است. و مقدار شکری را هم که در نظر گرفته ،کافی است. ما با انتخاب های غلط ،زندگی را برای خودمان تلخ کرده ایم ،انتخاب هایی که بر اساس چشم و همچشمی، نگاه دنیایی و نگاه نادرست بوده است.
جوانی برای ازدواجش از من استخاره خواست. از او پرسیدم که آیا انتخاب درست بر اساس دین کرده ای؟ آیا خانمی که انتخاب کرده ای بخاطر زیبای ظاهری اش است یا بخاطر حیا وعفتش؟ آیا در مورد خانواده ی مادرش تحقیق بیشتری کرده ای ؟پیامبر فرمود :بپرهیزید از سبزه ی لجنزار. منظور دختر زیبایی که در دامن بی حیا تربیت شده است. منظور دختری که جز زیبایی فضیلت دیگری ندارد. و اِلا منظور این نیست که اگر دختری خوب بود ولی برادر یا خواهر او بد بودند، او را طرد کنیم. زیرا بعضی از دختر خانم ها خودشان فضایل زیادی دارند که منظور ما آنها نیست. اگر شما دختری انتخاب کردید که ظاهرش خوب بود ولی باطنش بد بود یعنی انتخاب شما تلخ است، شما چقدر می خواهید به آن شکر بزنید که شیرین بشود؟ اگر کسی رشته ی تحصیلی انتخاب کرده که برخلاف میلش بوده و شغلی دارد که آن هم برخلاف میلش است، این شخص با چند ساعت تفریح آرام می شود؟ اگر می خواهیم تفریح سالم داشته باشیم باید به دین توجه کنیم و دست به قطعات پازل دین نزنیم. باید فضای خانه آرام بخش باشد. تمام دستورات دین در دل خودش نشاط آور است. اگر کسی با دل و جان کشاورزی کند صفا می کند. برای علامه محمدتقی جعفری چندین بار غذا می آورند و سرد می شد و ایشان متوجه نمی شدند که گرسنه هستند زیرا ایشان از درس خواندن شان لذت می بردند. انسان باید از انس با قرآن لذت ببرد. وقتی زن و شوهر با هم صحبت می کنند باید از آن لذت ببرند. اگر اشتغال، انتخاب ،ارتباط و... به ما نشاط بدهد، ده دقیقه تفریح هم کافی است.
اگر الان مسجد برای شما مفید نیست آنرا تبدیل کنید یعنی همان کاری که در زمان جنگ با مسجدها کردند. اگر تعداد جوانان در مسجد بیشتر باشد برنامه ریزی مسجد به دست جوانان می افتد. همه ی بزرگترهای مسجد برنامه ریزی جوانان در مسجد را قبول می کنند. گذاشتن اردو، کلاس ورزشی، دعا ،مسابقات و ... باید مسجد را به محل نشاط در محله تبدیل کرد. ما با خروج از دایره ی دین، گاهی به گناه متوسل می شویم که تبسم بر لب های ما بیاید. در ضمن گناه برای ما نشاط واقعی نمی آورد. موسیقی، فیلم و روابط های مبتذل برای ما آرامش نمی آورد. نشاط بر اساس حرام ما را تخدیر می کند مثل مواد مخدر.
در قدیم شهر بازی نبود و این قدر مسافرت نبود، الان مردم زیاد مسافرت می روند ولی باز ناراضی هستند. انتخاب های غلط رفتارهای ما بخاطر فاصله گرفتن از دین خداست. ما نوشیدنی گوارای دین را تلخ کرده ایم و می خواهیم آنرا با شکر شیرین کنیم. این نوشیدنی هیچ وقت شیرین نمی شود. خانه از پای بست ویران است.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:
سوال : هر فردی باید خودش و خانواده اش عقل و شعور داشته باشند که هر چه می بینند روی شان تاثیر نگذارد. من و خانواده ام همه ی شبکه های ماهواره را نگاه می کنیم و هیچ تاثیری روی ما نگذاشته است. این موضوع به جنبه داشتن انسان ها برمی گردد. شما باید روی باطن انسان ها کار کنید نه ظواهر

شما طوری حرف می زنید که انگار تمام مشکلات جامعه ی ما از ماهواره است.اگر با نگاه نکردن به ماهواره مشکلات حل می شود ما این کار را نمی کنیم. شما ضمانت کنید که مشکل گرانی، ازدواج جوانان و مسکن حل می شود، من هم کاری می کنم که دیگر کسی ماهواره نگاه نکند.

mandegari.jpg پاسخ حجت الاسلام ماندگاری: 

در جواب به سوالات بالا باید گفت که این اظهار نظر بوی انکار معاد می دهد. ایشان می گوید که ماهواره روی انسان تاثیر نمی گذارد، مگر عالم تمام شده است ،بخش اصلی عالم بعد از مرگ است. سوره عنکبوت آیه 64 (ان الدار آلاخرة) بیانگر این موضوع است. اگر خدا و دین گناه را بر من و شما حرام کرده است، از باب محبت خداست. آیت الله مجتبی تهرانی می فرمود :از باب محبت و غیرت خداست که حرام ها را بر ما حرام کرده است. اگر بچه ی شما بخواهد بجای اسباب بازی با آشغال ها بازی کند آیا شما اجازه می دهید ؟ آیا می گویید که بچه باید خودش جنبه داشته باشد؟ خیر، چون بچه هنوز به آن جنبه نرسیده است .پس چون ما هنوز به مرحله ی شعور آخرتی نرسیده ایم و شعور باطنی نداریم، کارهایی که ظاهرش خیلی زیباست و با کلاس است اما باطنش دردناک است برای ما مشخص نیست. لذا دین به ما فرموده است که حرام است.
مثلا انسان به جایی می رود که دود و آلودگی است ولی نمی تواند بگویید که انسان باید جنبه داشته باشد زیرا تاثیر آلودگی روی ریه و دستگاه تنفسی انسان غیرارادی است. اگر ایشان توجه کنند می بینند که با دیدن برنامه های ماهواره حال نمازش عوض شده است، نگاهش نسبت به دعا، قرآن و روضه عوض شده، نگاهش نسبت به معنویت و عالم آخرت عوض شده است. ایشان احتمال نمی دهد که نسل سوم و چهارمش نسبت به دین کم قید بشوند؟ آیا از همه ی اینها خبر دارد؟ آیا ایشان باطن خودش، آخرت و نسل های بعدی را چک کرده است که آسیب ندیده اند؟ شاید ماهواره منافعی داشته باشد مثل کسب اطلاعات ولی قطعا ضررش از نفعش بیشتر است هم برای خودمان، هم برای نسل مان و برای آخرت مان.
ایشان می توانند در مورد ماهواره مشاوره کنند. زیرا اثرات ماهواره بخاطر بی جنبگی نیست بلکه آثار طبیعی است. وقتی کسی در آتش برود قطعا می سوزد چه انسان با جنبه باشد چه بی جنبه . با جنبه ترین انسان ها مامورین آتش نشانی هستند ولی در بعضی مواقع در آتش جان خودشان را از دست می دهند .بعضی از آتش ها با لباس ایمنی هم انسان را می سوزاند. با داشتن تمام لباس های ایمنی دنیا باز آتش ماهواره انسان را می سوزاند. آیه 6 سوره تحریم هم این موضوع را یاد آور می شود. آتش روز قیامت که از اعمال ما می سوزد آنقدر شعله ور است که برایش افراد با جنبه و بی جنبه فرقی نمی کند. و همه را می سوزاند.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:

بسیاری افراد در جامعه هستند که مغرضانه یا ناآگاهانه در شبکه‌های مجازی بدحجابی را تبلیغ می‌کنند یا با انتشار کتاب‌های مختلف حجاب اسلامی را زیر سؤال می‌برند، دقت کنید که اینها شما را منحرف نکنند!
حجت‌الاسلام ناصر رفیعی (عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه): چند نکته اساسی را درباره عفاف و حجاب در اسلام مطرح می‌کنم؛ 

عوامل بدحجابی در جامعه امروز


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:
در منطقه‌ای که ما بودیم قسمت لس‌آنجلس دور تا دورش کوه بود که گرما گاهی بسیار شدید بود و همه با لباس راحت و کم رفت وآمد داشتند برای همین کسی که در آن شرایط حجاب داشت خیلی به چشم می‌آمد. هم گرما اذیت می‌کرد هم برخورد بعضی از متعصبان و نژادپرستان که فحش می‌دادند و بد و بیراه می‌گفتند

گفت‌وگو با راحله بهارلو همسر محمد عرب ایرانی مقیم امریکا در باره محجبه شدنش

تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:
من یک مسیحی کاتولیک هستم و امروز برای اولین بار حجاب سر کردم.

تجربه حجاب خانم مسیحی

تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:
گفت اگر شما امروز بمیرید و خدا را ملاقات کنید چه چیزی را می توانید به او بدهید و بگویید من این کار را فقط به خاطر تو انجام داده ام.

تجربیات محجبه شدن یک خانم

شاید بسیاری از ما فکرکنیم که با حجاب چیزهای زیادی را از دست می دهیم. مثلا آزادی هایمان کم می شود، دیگر زیبا نیستیم و یا دیگردر بین اطرافیانمان محبوبیت نخواهیم داشت. آیا واقعا حجاب در زندگی ما این کار را می کند؟

آنا در ادامه نوشته  پاسخ این سوال را می دهد.


تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:
پس از مصاحبه آکادمی گوگوش با دختر مسلمان محجبه که به عنوان خواننده معرفی شده بود، این خبر دراقدامی هماهنگ به سرعت در بسیاری از شبکه­ های اجتماعی و سایت­های خارجی و داخلی پخش گردید.  

ef.jpg

تاریخ انتشار: 1394/04/23 || بازدیدها:
 
 با گذشت سال ها از وقایع غمبار ۲۱ تیر ۱۳۱۴ که به نام روز «حجاب و عفاف» نام گذاری شده است امروز شاهدیم در سراسر دنیا با وجود محدودیت ها بر علیه حجاب، همچنان گرایش زنان غیر مسلمان و حتی مسلمان به داشتن حجاب در حال گسترش است.

 poster 01 poster 02 poster 03 poster 04 poster 05 poster 06 poster 07 poster 08 poster 09موج حجابposter 10


تاریخ انتشار: 1394/04/22 || بازدیدها:

  1  2  3


درباره وبلاگ

دوستِ عزیز , چه باور کنیم و چه باور نکنیم چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید ،همۀ ما آسمانی هستیم و شمارش معکوس برایِ بازگشتمان از همان روزِ اولِ خلقتمان شروع شده است و کسی قدرتِ متوقف کردن آن را ندارد و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظار ما هست.بیایید یک بانوی آسمانیِ فعّال باشیم که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنید؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذتان را به کار بگیرید تا مانعِ پرواز شوید.اگر قبول ندارید؟ این شما و این هم دنیا.