مطالب تصادفی
نرم افزار تاج بندگی
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی
گردهمایی زنان شعیه و سنی در آمریکا

به نقل از شفقنا، به نقل از پایگاه خبری «Columbus Dispatch»، ایرام جعفری یکی از زنان مسلمان شیعه است که به تازگی در راستای گسترش دوستی‌ها با زنان اهل سنت فعالیت خود را در اوهایو آغاز کرده است.

 

برادر بزرگتر «ایرام جعفری»، ۳۹ ساله بود که پس از ترک مطبش در پاکستان در سال ۲۰۰۱ کشته شد.

 

رضا جعفری که از سوی تروریست‌ها هدف قرار گرفت، یک جراح برجسته و یک مسلمان شیعه بود که همسر و سه پسرش را تنها گذاشت.

 

ایرام که در ایالت اوهایو آمریکا زندگی می‌کند، می‌گوید: برادرم الگویی برای خانواده و جامعه از بسیاری جهات بود.

 

اما وی به عنوان یک شیعه، مسلمانان اهل سنت را مقصر نمی‌داند؛ بلکه افراط‌گرایان را مقصر می‌داند.

 

وی می‌گوید که تفاوت‌های میان شیعه و سنی هرگز برای وی و دوستان شیعه و سنی‌اش مسئله نبوده است.

 

زنان شیعه و سنی اوهایو تلاش می‌کنند که در کنار هم با افراط‌گرایی مقابله و پیام صلح اسلام را منتشر کنند.

 

بنابر این گزارش، شیعیان در مرکز اهل بیت کلمبوس در شهر کلمبوس، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر ایالت اوهایو عبادت می‌کنند و گرچه فاصله بسیار کمی با جمعیت اهل سنت ترک‌های آمریکایی ایالت اوهایو دارند؛ اما به تازگی و در نتیجه فعالیت سازمان بین ادیان همسایگان «ورثینگتون» با یکدیگر مرتبط شده‌اند.

 

زنان مسلمان شیعه و سنی این دو مرکز به تازگی در یک گردهمایی که از سوی باربارا مکویکر، عضو کلیسای ورثینگتون و رئیس سازمان همسایگان بین‌ادیان این شهر برگزار شد، گردهم آمدند.

 

جعفری گفت: ما نمی‌خواهیم در جهان قطب‌بندی شده زندگی کنیم. ما نمی‌خواهیم به صورت منزوی و در قرنطینه و تنها زندگی کنیم. ما می‌خواهیم یکدیگر را بشناسیم.

 

گلچین اوزر از جمعیت اهل سنت ترک‌های آمریکایی ایالت اوهایو نیز افزود: صداهای افراط‌گرایانه همواره در رسانه‌ها شنیده می‌شود؛ اما زنان مسلمانی که در اینجا هستند در خط اعتدال زندگی می‌کنند.

 

اوزر که پژوهشگر انفورماتیک پزشکی در دانشگاه ایالتی اوهایو است، ادامه داد: به عنوان انسان‌های متعادل می‌خواهیم که با هم آشنا شویم و هنگامیکه گردهم می‌آییم می‌بینیم که شباهت‌ها بسیار بیشتر از تفاوت‌هایمان است و می‌خواهیم بر همین موضوع تکیه کنیم.

 

از جمله مشترکات میان بانوان اهل سنت و شیعه اوهایو، انزجار از گفتمان اسلام‌هراسی رایج در رسانه‌ها و نیز افراط‌گرایانی است که به نام دینشان دست به جنایت می‌زنند.

 

ایسر حمودی، پزشک بازنشسته و از شیعیان شهر دوبلین اوهایو می‌گوید: اکثر قربانیان داعش مسلمان هستند. این افراد هیچ دینی ندارند و امکان ندارد که کسی به خدا معتقد باشد و چنین جنایاتی مرتکب شود.

وی می‌گوید: هیچ دینی نفرت از برادران، همشهریان و به طور کلی انسان‌ها را آموزش نمی‌دهد و اسلام دین برادری است.


تاریخ انتشار: 1395/02/13 || بازدیدها: 0
نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:درباره وبلاگ

دوستِ عزیز , چه باور کنیم و چه باور نکنیم چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید ،همۀ ما آسمانی هستیم و شمارش معکوس برایِ بازگشتمان از همان روزِ اولِ خلقتمان شروع شده است و کسی قدرتِ متوقف کردن آن را ندارد و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظار ما هست.بیایید یک بانوی آسمانیِ فعّال باشیم که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنید؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذتان را به کار بگیرید تا مانعِ پرواز شوید.اگر قبول ندارید؟ این شما و این هم دنیا.