مطالب تصادفی
نرم افزار تاج بندگی
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی
دکتر فاطمه محمدبیگی دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین شد
دکتر فاطمه محمدبیگی

با معرفی آیت الله حاج عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، با توجه به سوابق فعالیتهای گسترده فرهنگی، اجتماعی در حوزه زن و خانواده ، خانم دکتر محمدبیگی از سوی بنیاد عفاف و حجاب کشور به عنوان دبیر این بنیاد در استان قزوین منصوب شد.
محمد حسن اختری دبیر کل بنیاد کل عفاف و حجاب کشور طی حکمی با انتصاب دکتر محمدبیگی اظهار امیدواری کرد با حضور ایشان شاهد ترویج و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب و همسویی جریانهای فعال در این عرصه باشیم.

دکتر فاطمه محمدبیگی دبیر بنیاد عفاف و حجاب گفت : بنیاد عفاف و حجاب با همکاری و هماهنگی سایر نهادها به دنبال هم افزایی و ساماندهی فعالیتهای فرهنگی اجتماعی در حوزه عفاف و حجاب و پاسخگویی به شبهات رایج در این زمینه می باشد.این بنیاد درسطح کشور تا کنون در ۱۱ استان تشکیل شده و در ۶ استان از جمله قزوین در حال تشکیل است و بزودی در تمامی استانها مستقر خواهد شد.

وی ادامه داد : هدف از تشکیل بنیاد اعتلای سطح فرهنگی حجاب و عفاف و ترویج ارزشهای اسلامی از جمله حیامندی و غیرت ورزی و الگوسازی مناسب برای جوانان امروزی می باشد. شورای عالی بنیاد عفاف و حجاب در سطح کشور از وزراء ، معاونان وزیر ، مسئولین نهادها و سازمانهای مردم نهاد فعال در این عرصه تشکیل شده است و به دنبال رصد وضعیت عفاف و حجاب در کشور و کمک به نهادینه شدن این واجب الهی از طریق همکاریهای بین بخشی ، برگزاری همایشها و کارگاههای آموزشی در ادارات و نیز ساماندی فعالیتهای مردمی در حوزه عفاف و حجاب می باشد.

دبیر عفاف و حجاب اظهار امیدواری کرد با تشکیل این بنیاد در استان از تمامی فعالیتهای جزیره ای و گاه پراکنده با در کنار هم قرار گرفتن و هم افزایی مردم و دولت بتواند گامهای موثری در ترویج فرنگ اصیل عفت ورزی و پاکدامنی و غیرتمندی در سطح جامعه و استان برداشته شود.
دکتر محمد بیگی ادامه داد: سازمانهای مردم نهاد فعال در عرصه حجاب و عفاف استان قزوین از جمله موفق ترین NGO های حوزه زن و خانواده در کشور محسوب می شوند و در مجموع استانها جزء سازمانهای مردم نهاد صاحب نظر در این عرصه به شمار می آیند و طرحهای بسیار خوبی توسط فعالان عرصه عفاف و حجاب در استان در حال انجام است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی تاکید کرد: استان قزوین با پیشینه تاریخی و برخورداری از فرهنگ غنی اسلامی جزء استانهای پیشرو در عرصه عفاف و حجاب است.هرچند که رسانه های وابسته به غرب به شدت در حال نفوذ در ارزشهای ما هستند، اما ما می بایست قویتر از گذشته به فکر پاسداری از آرمانها و ارزشهای خود باشیم . خصوصا دختران و پسران امروز بیشتر از نسل گذشته تشنه دریافت معارف حقیقی و ناب اسلام هستند و دلهای گرم و پذیرایی برای ارزشها دارند این مسئولیت مارا سنگین تر از گذشته می کند و اگر امروز ارتباط موثری با جوانان برقرار نکنیم فردا دیر است.

در پایان خانم محمدبیگی اظهار امیدواری کرد با حضور مسئولین دلسوز و متعهد شاهد فعالیتهای گسترده ای در زمینه عفاف و حجاب و سبک زندگی اسلامی ایرانی باشیم.
منبع :  پایگاه اطلاع رسانی بانوی امروز


تاریخ انتشار: 1395/01/31 || بازدیدها: 0
نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:درباره وبلاگ

دوستِ عزیز , چه باور کنیم و چه باور نکنیم چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید ،همۀ ما آسمانی هستیم و شمارش معکوس برایِ بازگشتمان از همان روزِ اولِ خلقتمان شروع شده است و کسی قدرتِ متوقف کردن آن را ندارد و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظار ما هست.بیایید یک بانوی آسمانیِ فعّال باشیم که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنید؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذتان را به کار بگیرید تا مانعِ پرواز شوید.اگر قبول ندارید؟ این شما و این هم دنیا.