مطالب تصادفی
نرم افزار تاج بندگی
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی
روابط عمومی بالا، ظاهری زیبا شرطی برای استخدام؛ نگاه کالایی به جنس ظریف زنانه
روابط عمومی بالا، ظاهری زیبا شرطی برای استخدام؛ نگاه کالایی به جنس ظریف زنانه
حضور زنان در عرصه های مدیریتی ، دانشگاهی و یا به عنوان دکترین های مختلف در جامعه خود نشان از لیاقت و توانایی آنان داشته است اما تنزل زنان در حد فروشندگی آن هم با ظاهری بزک کرده خود جای بسی تامل دارد.

 اشتغال و کار دغدغه ای است که این روزها هر جوانی با آن درگیر است. شاید تحصیلات عالیه و رشد دانشگاه های با نام و نشان و بی نشان باعث شد هر دختر و پسر جوانی مدرک به دست به دنبال کار راه بیافتد و خود را پشت میزهای دولتی تصور کنند.

البته حق هم هست، نیاز هر موجودی استقلال و رها شدن از وابستگی است، اما پدیده ای که این روزها درگیرش هستیم رها شدن از وابستگی ها به هر قیمتی است.

آگهی استخدام با این عنوان ” به یک خانم مجرد و مجرب با روابط عمومی بالا و ظاهری آراسته نیازمندیم! ” را گاه بر درب مغازه ها و یا دیوارها خوانده اید.

حضور اجتماعی زن را اسلام هیچ گاه نهی نکرده است و هیچ محدودیتی برای حضور زنان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قائل نشده است زیرا زنان، رهبران اولیه هدایت فکری، اعتقادی و عاطفی جامعه هستند .

حضور زنان در عرصه های مدیریتی ، دانشگاهی و یا به عنوان دکترین های مختلف در جامعه خود نشان از لیاقت و توانایی آنان داشته است اما تنزل زنان در حد فروشندگی آن هم با ظاهری بزک کرده خود جای بسی تامل دارد.

بهانة حضور در عرصة فعالیت های اجتماعی جهت تداوم مسئولیت ها نباید باعث انحطاط شأن و منزلت انسانی زنان گردد و بی بندوباری و فساد اخلاقی را دامن زند وباعث فرو پاشی نظام خانواده گردد.
این روزها فروشگاه‎ها و مغازه ها برای فروش بیشتر اجناس خود از جذابیت زنان فروشنده و تبلیغ کننده استفاده می کنند.

تقریبا در هر مغازه و فروشگاهی و یا در رستوران ها و فست فودها از جنس زن آن هم به خاطر جذابیت ها و ظرافت های آن سود جویی می شود.

حضور دختران جوان و گاها تحصیل کرده که کاملا مخالف تحصیلات خود به اشتغال می پردازند . متاسفانه در چنین شرایطی زنان و دختران برای اثبات این که روابط عمومی شان بالاست باید از صدا و کلام جذاب استفاده کنند به همراه آرایشی که چشم هر بیننده را به خود جذب کند.

همه ی این ها در شرایطی است که حقوق این قشر را نیز پایین تر و کم تر در نظر می گیرند.سوال این جاست؟

چرا زن؟ مجرد؟ با روابط عمومی بالا؟ ظاهری آراسته؟

 کمی تصور کنید استخدام زنان با حقوق کمتر و به دلیل جذابیت های بیشتر فروش بیشتر ؛ شما کدام یک را انتخاب می کنید ؟ نیروی کاری مرد و یا زن؟

شاید شکستن بنیاد خانواده ها، از هم گسیختگی مهر و عشق زن و شوهر ها و یا بسیاری از دغدغه هایی که جامعه شناسان امروزی به آن اشاره می کنند بر می گردد به موقعیت زنان و دختران؛ نقشی که نادیده گرفته می شود و پایه های خانواده هایی که شکسته می شود.

یادداشت: اعظم پسند
منبع :  زنان کویر


تاریخ انتشار: 1395/01/31 || بازدیدها: 0
نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:درباره وبلاگ

دوستِ عزیز , چه باور کنیم و چه باور نکنیم چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید ،همۀ ما آسمانی هستیم و شمارش معکوس برایِ بازگشتمان از همان روزِ اولِ خلقتمان شروع شده است و کسی قدرتِ متوقف کردن آن را ندارد و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظار ما هست.بیایید یک بانوی آسمانیِ فعّال باشیم که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنید؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذتان را به کار بگیرید تا مانعِ پرواز شوید.اگر قبول ندارید؟ این شما و این هم دنیا.