مطالب تصادفی
نرم افزار تاج بندگی
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی
جلوی ترویج بی‌حجابی و کشف حجاب در خودروها گرفته شود

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در جمع عزاداران حسینی(ع) در حسینیه امام خمینی(ره) با اشاره به شخصیت حضرت زینب(س) و فضایل ایشان اظهار داشت: کتاب مرحوم باقر قرشی، کتاب آیت‌الله قزوینی و کتاب آیت‌الله اشتهاردی از جمله کتبی هستند که در مورد شخصیت و فضایل حضرت زینب(س) نوشته‌ شده‌اند و می‌توان از آن‌ها بهره جست.

عضو هیئت‌ علمی جامعة المصطفی(ص) العالمیه ویژگی‌های حضرت زینب(س) را ذکر کرد و اولین ویژگی آن بانو را عبادت و بندگی ایشان بیان کرد و افزود: نمونه عبادت و بندگی حضرت زینب(س) شب یازدهم است که امام سجاد(ع) درباره نشسته خواندن نماز شب حضرت صحبت می‌کند و یا اینکه امام حسین(ع) به حضرت زینب(س) درباره اینکه او را در نماز شب خود فراموش نکند سفارش می‌کند.

رفیعی خاطرنشان کرد: عباداتی مانند نماز و روزه و حج و جهاد بالاترین مصادیق عبادت هستند اما حتی گوش دادن به سخنان کسی که درباره خداوند صحبت می‌کند هم عبادت است.

وی با ابراز اینکه جبرائیل در یک حدیث قدسی افضل عبادات را سه چیز برمی‌شمارد، گفت: آب رساندن به مردم، برداشتن بار از دوش مردم و پوشاندن عیوب مردم از افضل عبادات است.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه دومین ویژگی حضرت زینب(س) را عفاف آن حضرت بیان و تصریح کرد: در حال حاضر شروع حرکت بی‌حجابی خزنده‌ای را در ماشین‌ها شاهد هستیم که باید در این مورد قانون تصویب و با آن برخورد شود.

رفیعی با اعلام اینکه رعایت حجاب در خاک جمهوری اسلامی ایران یک قانون است، گفت: قبح عفاف و حجاب نباید شکسته شود و باید بخش عمده‌ای از آن به‌صورت قانون درآید.

وی افزود: وقتی در دانشگاه قانون، پوشیدن مانتو است دیگر با بلوز یا آرایش‌های غلیظ نمی‌توان در این مکان حضور یافت و تنها با تذکر منکر مشکل حل نمی‌شود و باید با قانون آن را حل کرد.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه با تشریح وضعیت پوشش حضرت زینب(س) در شام گفت: وقتی حضرت زینب(س) با لباس‌های مندرس وارد مجلس ابن‌زیاد شد، ابن‌زیاد را با این سخن مورد خطاب قرار داد: آیا این عدالت است که زن‌های تو پشت پرده باشند و فرزندان پیامبر اکرم(ص) در مقابل نامحرمان باشند؟

رفیعی سومین ویژگی حضرت زینب را تسلیم و رضای ایشان عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از صفات مؤمن صفت رضا و تسلیم برابر خداوند است و این حالتی برای سکونت نفس است و نمونه بارز تسلیم و رضای الهی را در مورد حضرت امام خمینی(ره) در عصر حاضر می‌توان مشاهده کرد.

وی ولایت‌پذیری حضرت زینب(س) را دیگر ویژگی ایشان ذکر و خاطرنشان کرد: انسان همواره باید تابع امام خود باشد و مرز رشد و موفقیت حضرت زینب(س) ولایت‌پذیری اوست.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه افزود: مالک اشتر نخعی و زیدبن صوحان نمونه بارز ولایت‌پذیری بودند و ائمه(ع) پیروی از عالم فقیه جامع‌الشرایط را از ما خواسته‌اند و نمونه بارز ولایت‌پذیری در هشت سال جنگ تحمیلی از حضرت امام خمینی(ره) است.

رفیعی خطبه حضرت زینب(س) در شام و کوفه را نمونه بارز فصاحت و بلاغت آن حضرت بیان کرد و گفت: آخرین جمله حضرت امام حسین(ع) در قالب سخنرانی اشاره به این مطلب دارد که خداوند همان‌گونه که بر قوم یهود، مسیح و مجوس غضب کرد بر مردمی که قصد کشتن پسر پیامبر(ص) را دارند هم غضب می‌کند.

وی افزود: باید بدانیم که انتقام آل یهود و آل‌سعود گرفته می‌شود و خداوند به آن‌ها غضب می‌کند و انتقام فاجعه منا از مسببان این فاجعه گرفته می‌شود.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه با بیان اینکه خداوند انتقام مظلومان دنیا را از انسان‌های ظالمی مثل صدام می‌گیرد، گفت: بر اساس آیات و روایات ظلم برجا نمی‌ماند و آل‌سعود و رژیم صهیونیستی به‌سزای اعمال خود می‌رسند و عاقبت سقوط می‌کنند.


تاریخ انتشار: 1394/08/05 || بازدیدها: 0
نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:درباره وبلاگ

دوستِ عزیز , چه باور کنیم و چه باور نکنیم چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید ،همۀ ما آسمانی هستیم و شمارش معکوس برایِ بازگشتمان از همان روزِ اولِ خلقتمان شروع شده است و کسی قدرتِ متوقف کردن آن را ندارد و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظار ما هست.بیایید یک بانوی آسمانیِ فعّال باشیم که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنید؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذتان را به کار بگیرید تا مانعِ پرواز شوید.اگر قبول ندارید؟ این شما و این هم دنیا.